Міст розташований у місті Неймеген, Нідерланди. Він був надрукований прошарок за прошарком на спеціалізованому бетонному заводі Saint Gobain Weber Beamix та реалізований будівельною групою BAM. Міст вписується у новий концепт парку De Geologenstrook, де переважають округлі форми. Довжина найдовшого у світі бетонного моста, надрукованого на 3D-принтері – 29 метрів.
Читайте за темою В Італії побудували перший бетонний міст без арматури надрукований на 3D-принтері
Бетон наносився прошарок за прошарком / Фото Eindhoven University of Technology
Встановлення мосту / Фото Eindhoven University of Technology
Готова конструкція / Фото Eindhoven University of Technology
Детальніше про надрукований велосипедний міст
Це не лише найдовший, але й найбільший бетонний міст у світі, щодо якого архітектор мав повну свободу дій. Michiel van der Kley міг вільно творити дизайн, не бувши обмеженим "класичними" перепонами, які зустрічають при проєктуванні та будівництві.
Перевага 3D-будівницта полягає в тому, що мости можна побудувати набагато швидше, ніж "класичним" методом, з більшою гнучкістю та великим простором для індивідуальних дизайнерських рішень. Вони також більш стійкі, оскільки потрібно менше бетону.
- Крім мосту у місті Неймеген, за допомогою 3D принтеру був побудований міст в Амстердамі.
- Окрім мостів будуються цілі будинки, або цілі мікрорайони.
- Тим часом австралійські вчені готуються друкувати кістки прямо в тілі людини.
- А японські – друкують яловичину.
Це все свідчить, що все більше галузей зацікавлені у перспективній технології, яка спростить та пришвидшить різноманітні процеси: від будування до лікування.