Написи, спочатку вирізані, а потім пофарбовані червоним, знаходили на вулицях стародавнього міста й навіть на жорнах млинів неодноразово. Однак уперше політичну агітацію виявили всередині будинку.

Дивіться також Написи невідомою науці мовою знайшли серед стародавніх руїн у Туреччині

Голосуйте за Аулуса

Усередині будинку вчені знайшли згадку давньоримського політика на ім'я Аулус Рустій Верус, який балотувався на посаду едила. Це магістрат, який відповідав за громадські роботи, ігри, будівлі та дороги. Рустій Верус раніше вже був відомий сучасним історикам, як один з двох членів дуумвірату.

Один із написів свідчить: "Я закликаю вас голосувати за кандидата в едили Аулуса Рустія Веруса, людину, гідну цієї державної посади".

Напис на стіні будинку
Напис на стіні будинку / Фото A. Marchello, G. Pippo Courtesy of the Parco Archeologico di Pompei

Сам будинок належав не Рустію Верусу, а його прихильнику, другу або навіть звільненому рабу. У будинку також знайшли пекарню з великою піччю, що змусило вчених припустити, що політична кампанія, можливо, була не зовсім чесною. Річ у тім, що між політиками та пекарями міг існувати стратегічний союз – пекарі розміщували агітацію на своїх популярних точках, а політики-переможці потім надавали їм певні переваги.

Едили і пекарі співпрацювали до моменту, поки це було законним. Цілком імовірно, що Рустій Верус міг від самого початку зрозуміти, що виборців насамперед хвилює хліб,
– каже професорка Марія К'яра Скаппатіччіо з Університету Федеріко II.

У будинку також було святилище, на якому приносилися жертви богам. Воно прикрашене фресками та малюнками. На підлозі стоїть невеликий білий вівтар, за яким зображена людина, що здійснює ритуал. На стіні за вівтарем видно дві гіпсові змії та кілька намальованих змій.

Оздоблення святилища
Оздоблення святилища / Фото A. Marchello, G. Pippo Courtesy of the Parco Archeologico di Pompei

Дослідники навіть змогли дізнатися, яким було останнє жертвопринесення перед фатальним виверженням. Мешканці спалили фіги та фініки над оливковими кісточками та кедровою шишкою з горіхами. Кедрові шишки часто використовували в обрядах. У фіналі в ритуальне багаття також додали ціле яйце, і все це накрили черепицею.