Дослідники припускають, що подібні пристрої, виконані у вигляді кілець або браслетів, в найближчому майбутньому зможуть живити натільну електроніку.
Цікаво Навчання у віртуальній реальності: тренажер Rezzil дозволить відточувати футбольні навички
Що планують розробники
Вчені вирішили детальніше дослідити можливості термоелектричних генераторів. Конструкція розробленого ними пристрою включає в себе модульні термоелектричні чіпи, динамічний поліаміновий матеріал і рідкометалічну електропроводку. Він може розтягуватися до 120 відсотків від свого початкового розміру, що дозволяє надіти його на руку як браслет або кільце.
Цікавою особливістю є його можливість до самовідновлення. Якщо пристрій розірветься в будь-якому місці, кінці розриву досить просто притиснути один до одного, щоб вони склеїлися.
Пристрій зможе живити невеликі гаджети / Фото hothardware.com
Якщо користувачеві знадобиться більше енергії, він може об'єднати два або більше термоелектричних генератора для вироблення більшої кількості електрики. За словами розробників, прогулянка швидким кроком дозволить генерувати електрику з напругою близько 5 вольт в пристрої розміром зі спортивний браслет.
Кінцева мета розробників полягає в тому, щоб можна було створити натільний пристрій, наприклад трекер, що не потребує батареї. Це досить цікава концепція, яка може бути реалізована в комерційних пристроях протягом наступного десятиліття.