Про це було повідомлено в короткій заяві, розміщеній на сайті компанії. Коли до нього звернулися за більш детальною інформацією, речник відмовився надавати додаткові коментарі. Серед жертв інциденту був Стоктон Раш, пілот підводного апарату і генеральний директор OceanGate.

Читайте на сайті Екіпаж не встиг нічого зрозуміти: причиною аварії субмарини "Титан" стала імплозія

У своїй заяві OceanGate оголосила про призупинення всіх розвідувальних і комерційних операцій без надання подальших подробиць. Попри те, що на сайті компанії все ще розміщена фотографія уламків "Титаніка" поряд зі слоганом "досліджуйте найвідомішу у світі корабельну аварію", бронювання подорожей та доступ до певних функцій сайту наразі недоступні.

Інформація на сайті компанії

Інформація про закриття на сайті компанії / Скриншот 24 Каналу

Серед уламків субмарини знайшли людські рештки

За даними слідства, імплозія "Титана" сталася під час його занурення. Нещодавно служби, що проводили пошуково-рятувальну операцію повідомили, що з уламків підводного апарату були вилучені людські рештки, які, ймовірно, належать загиблим особам. Наразі ці рештки досліджують американські медики.

  • Уламки від вибуху спрямованого в центр субмарини, що стався на глибині приблизно 3 810 метрів під водою, були підняті за допомогою дистанційно керованих апаратів (ROV).
  • Наступною операцією було транспортування уламків кораблем до порту в Канаді для проведення експертизи.
  • Уламки були знайдені приблизно на відстані 488 метрів від місця аварії "Титаніка".

OceanGate загрожує судова тяганина

OceanGate зі штаб-квартирою в Еверетті, штат Вашингтон, працює під егідою OceanGate Expeditions, спорідненої компанії, зареєстрованої на Багамських островах, яка керувала зануреннями до "Титаніка".

Юристи очікують, що сім'ї загиблих подадуть позови не лише проти OceanGate, але й проти виробника підводного човна і постачальників його компонентів. Однак, за словами Річарда Дейнарда, професора юридичного факультету Північно-Східного університету, якщо OceanGate повністю припинить свою діяльність, можливості для відшкодування збитків значно зменшаться.

Дивіться також Які залишки субмарини "Титан" вдалося дістати рятувальникам

Варто зазначити, що від пасажирів, ймовірно, вимагали підписати відмову від відповідальності перед тим, як вони вирушали в експедицію OceanGate. Одна з таких відмов, підписана особою, яка планувала взяти участь у подорожі, визнавала потенційні ризики, включаючи фізичні ушкодження, інвалідність, емоційні травми та смерть.

Нагадаємо, що окрім Стоктона Раша, жертвами вибуху стали Шахзада Давуд і його син Сулеман Давуд, члени відомої пакистанської родини, британський авантюрист Геміш Гардінг і експерт з "Титаніка" Поль-Анрі Наржоле. Кожен пасажир заплатив 250 000 доларів за можливість приєднатися до подорожі.