Ретельно вивчивши черепи велетенських тварин, вчені виявили, що паща тиранозаврів була "всіяна" нервовими закінченнями, які допомагали тиранозавру виживати у жорстокому світі. Завдяки їм динозавр міг краще виявляти та споживати їжу.
Цікаво Історія QWERTY та перший ноутбук з українською розкладкою
Комп'ютерна модель розподілення нервових закінчень / Фото Phys.org
Мисливець крейдового періоду
Напротивагу розповсюдженій думці тиранозаври ніколи не жили в часи юрського періоду. Їх час – це кінець крейдового періоду (70 – 66 мільйонів років тому).
Палеонтологи взяли щелепи тиранозавра, щоб провести їм комп'ютерну томографію. Результати порівняли зі щелепами інших динозаврів та сучасних крокодилів.
Цікаво У Китаї відкрили два нових види велетенських динозаврів
Виявилося, що нервово-судинний канал хижака мав дуже складні відгалуження. Така складність у розподіленні судин зустрічається у сучасних крокодилів та деяких птахів, які використовують дзьоб для пошуку їжі. Це свідчить, говорять вчені, про тактильну чутливість зубів, що робило б нижню щелепу тиранозавра важливим органом чуття.
Це ставить під сумнів думку про те, що тиранозавр кусав все, що бачив. Ймовірно, висока чутливість давала змогу хижаку розрізняти різноманітні частини здобичі й оминати, наприклад, кістки. Хоча сила укусу дозволяла тиранозавру розтрощити їх.
Тому виявляється, нижня щелепа тиранозаврів – це був своєрідний чутливий датчик, який допомагав їм полювати та вживати їжу більш вибірково.