Усе погано

Поточні ціни на WLD Worldcoin стрімко падають день за днем з моменту першого падіння 24 липня. Ціна WLD впала з трохи менше 2,50 долара на початку серпня до близько 1,31 долара станом на 25 серпня. Якщо ця тенденція продовжиться, то через місяць ціна WLD впаде нижче долара.

Дивіться також Засновник OpenAI Сем Альтман запускає новий стартап, центром якого буде сканування ока

  • Щоб зареєструватися в Worldcoin, користувачі повинні відсканувати свою райдужну оболонку ока за допомогою великої сталевої кулі, яка називається "Orb".
  • Це дає користувачам так званий World ID, своєрідний доказ того, що за обліковим записом стоїть людина, а не якийсь бот зі штучним інтелектом.
  • Усе це об'єднується в додатку World, який має стати універсальним гаманцем для вашого WLD і способом здійснення платежів.

Компанія стверджує, що до 13 липня отримала понад 2 мільйони реєстрацій на World ID. Співзасновник Worldcoin і фахівець зі штучного інтелекту Сем Альтман повідомляв про "божевільні черги по всьому світу" для сканування райдужної оболонки ока вже через три дні після запуску. Однак ажіотаж тривав недовго. Ті, хто відсканував райдужну оболонку ока, отримали по 25 WLD, що на той час коштувало близько 60 доларів. Зараз така ж кількість токенів коштує трохи більше 30 доларів.

Компанія не коментує ціну токена, але каже, що додаток World App має 1,7 мільйона активних користувачів за місяць.

Кенія плутає карти

Падіння ціни частково пов'язане з практикою збору біометричних даних. Розробники неодноразово заявляли, що дані райдужної оболонки ока користувачів анонімізуються та шифруються. На початку цього року, жителі столиці Кенії Найробі були захоплені перспективою безплатних грошей, які були підключені до популярного мобільного додатку M-Pesa.

Потім, трохи більше ніж через тиждень після запуску, державні органи Кенії призупинили діяльність компанії та заявили, що проводять розслідування у зв'язку з можливими ризиками для безпеки, пов'язаними з технологією сканування очних яблук. Місцеві ЗМІ також повідомляли, що кенійська поліція провела обшуки в місцевих офісах Worldcoin усього через кілька днів після того, як оголосили про розслідування.

Як і у випадку з усіма криптовалютами, відірваними від реальних, матеріальних активів, єдине, що диктує ціну токена – це хайп. Тож такі випадки можуть сильно впливати на зацікавленість і бажання користувачів тримати гроші у WLD.