Тканина складається з трьох видів волокон. В основі – бавовняні. У них вплетено два інших види волокон: прозорі й електропровідні. Також в складі присутній електролюмінесцентний матеріал. При подавачі напруги в місці контакту функціональних волокон виникає світіння. Таким чином, їх можна активувати в довільному порядку, щоб виводити інформацію.
Цікаво Нічого нового: від Google через суд вимагають 5 мільярдів доларів
Деталі дослідження
Автори створили кілька прототипів, щоб показати потенційне застосування технології. Наприклад, рукав з дисплеєм. У ньому є сенсорна панель, сонячна панель, що виробляє енергію, і акумулятор.
Тканина створюється з трьох типів волокон і електролюмінесцентного матеріалу / Фото Nature
Клавіатура складається з вплетених в тканину вуглецевих і металевих волокон. При натисканні вони стикаються й опір різко падає. Сонячна панель складається з титанових ниток, на поверхні яких виростили нанотрубки з оксиду титану. Вони дозволяють виробляти струм в ланцюжку, в який включено акумулятор, що складається з цинкової нитки та волокна з вуглецевих нанотрубок.
Складові технології дисплеїв на тканині / Фото Nature
До цієї тканинної конструкції приєднується зовнішній блок управління з мікроконтролером і Bluetooth-модулем.
Дослідники вважають, що подібний одяг можна використовувати, наприклад, для навігації. Під час ходьби на рукав можна виводити карту і мітку поточного місця розташування. Також можна демонструвати повідомлення — спочатку іконку листа, а при натисканні на сенсорний екран, дисплей покаже текст повідомлення.
Приклади застосування дисплеїв на тканині / Фото Nature
Дослідники перевірили тканину на зносостійкість: після багаторазового прання та складання помітного падіння яскравості пікселів не виявили.
Дивіться демонстрацію можливостей технології: відео