Сьогодні усі ці ресурси відповідають вимогам сучасного веб-дизайну, адже це обличчя бізнесу, часто перше, що може побачити потенційний замовник. Сьогодні їх роблять цілі студії на замовлення компаній, але раніше все було інакше і зараз ці сторінки виглядають доволі архаїчно. Бізнесмен та блогер Джон Ерліхман зібрав у своєму твіттері добірку сторінок відомих корпорацій. 24 Канал адаптував усе це в цікавий матеріал і запрошує вас у коротку подорож в минуле.

Дивіться також Google хоче взяти інтернет під контроль? Компанія представила стандарт Web Integrity API

SpaceX

SpaceX або Space Exploration Technologies Corporation є приватною американською компанією створеною мільярдером Ілоном Маском у 2002 році. Сьогодні SpaceX займається будівництвом космічного транспорту, наданням космічних транспортних та комунікаційних послуг, а ще компанія є виробником низки ракет-носіїв, зокрема, сімейства Falcon та двигунів для них, а також космічних кораблів Dragon, як вантажних, так і пілотованих.

SpaceX
Такою була сторінка SpaceX 20 років тому / Фото Джон Ерліхман

Метою SpaceX з першого дня створення є здешевлення послух на доставку вантажів та людей у космос. Ця ціль була зазначена на головній сторінці сайту ще 20 років тому, коли все тільки почалося і можна ствердно сказати, що з цим компанія впоралася, адже зараз продовжує домінувати на ринку.

Однак була у SpaceX і більш романтична ціль – колонізація Марсу у недалекому майбутньому. Не можна сказати напевне, що компанії Маска вдасться досягти цієї мети у найближчі 10 років, але SpaceX розвивається у цьому напрямку і впевнено рухається вперед продовжуючи вдосконалювати флагман свого космічного флоту – ракетну систему Starship.

Uber

Сьогодні всім відомо, що таке Uber. Назва компанії майже стала збірною для усіх схожих сервісів і не даремно, адже вона однією з перших запропонувала ідею каршерінгу, яка згодом трансформувалася в своєрідне народне таксі.

А почалося все в далекому 2007 році з ідеї, яка у 2009 переросла у стартап UberCab, а пізніше в лаконічне Uber. Головною метою було зменшити вартість поїздки для кількох пасажирів, які могли оплатити її разом.

Uber
Одна з перших сторінок Uber / Фото Джон Ерліхман

Компанія зазнала чимало трансформацій, пройшла через низку скандалів і сьогодні відома в усьому світі вже не лише, як сервіс таксі, але і як доставка їжі.

Google

Ця добірка не була б повноцінною без сервісу, яким сьогодні користуються, мабуть, усі. Пошуковик Google має тривалу та цікаву історію, про яку ми розповідали вже доволі давно. Але в рамках цього матеріалу нас цікавить саме сторінка пошуковика, якою вона була десятки років тому.

Google
Сторінка Google хтозна скільки років тому (1997 рік) / Фото Джон Ерліхман

Наврядчи хтось із читачів цієї статті застав саме такий вигляд головної сторінки Google, однак це далеко не найстаріша її ітерація, адже на самому лише початку створення пошуковик взагалі називався Backrub (це був пошуковий двигун, який розробили Лері Пейдж та Сергій Брін, з нього і народився Google).

Amazon

Перш ніж сколихнути світ, Джефф Безос дуже довго і важко працював. Його ідея платформи для інтернет комерції з часом окупила себе зробивши його однією із найбагатших людей світу, але все починалося з книг.

Amazon
Одна із перших інтернет-сторінок Amazon / Фото Джон Ерліхман

У 1994 році Безос запустив першу версію Amazon, яка тоді називалася Cadabra. Дуже швидко від цієї назви відмовилися і сьогодні компанія, яка починала з продажу книг через інтернет, може запропонувати вам, мабуть, все, що тільки можна купити легально у мережі.

Facebook

Ну і як же без соцмереж. Насправді творіння Марка Цукерберга було не першою соцмережею, але воно стало першою у своєму роді. Тоді відомий Thefacebook стартував 4 лютого 2004 року як мережа для студентів деяких американських університетів.

Facebook
Thefacebook спершу був доступний лише для студентів Гарварду / Фото Джон Ерліхман

Сьогодні Facebook є найчисельнішою соцмережею у світі, а її аудиторія вже перевалила далеко за 3 мільярди користувачів.

X (Twitter)

А закінчимо ми найбільш неоднозначною на сьогодні платформою, яка колись була відомою під назвою Twitter, а сьогодні переживає не найкращі свої часи під керівництвом нового власника – Ілона Маска. Мільярдер має своє специфічне уявлення про майбутнє Twitter. Він хоче перетворити соцмережу на суперапп – аналог китайського Wechat.

Саме тому тепер Twitter називається X, а компанію, швидше за все, в недалекому майбутньому чекає купа проблем та позовів через дуже незвичний стиль керівництва, який реалізує Ілон Маск.

Хай там що буде, а почалося все в не такому вже й далекому 2006 році, коли засновник Twitter Джек Дорсі презентував світу нову соцмережу.

twitter
Такий вигляд мала головна сторінка Twitter у 2006 році / Фото Джон Ерліхман

Читайте на сайті Інтернет-рейдерство: Ілон Маск відібрав у користувача нікнейм, яким той володів з 2007 року

Сьогодні усі ці компанії мають зовсім інший вигляд, деякі з них змінили назви, інші ж змінили свою основну місію у процесі еволюції. Майже всі вони колись починали з невеличких стартапів, які згодом переросли у компанії з великим штатом, а пізніше стали лідерами у своїй галузі.