Розуміння різноманітних процесів, які відбуваються протягом еволюційного шляху галактик дозволяє краще зрозуміти їхню еволюцію в цілому. Це не означає, що можна скласти чудову таблицю, де б розписувався увесь еволюційний шлях, адже для кожної окремої галактики існують свої унікальні процеси. Та, звісно, існують й загальні тенденції, які вчені теж досліджують. Наприклад, такою тенденцією є втрата електронів.
Цікаво ТОП-7 українських YouTube-каналів про технології: цікаво та корисно
Об'єкт Хога – це рідкісна кільцеподібна галактика / Фото Wikipedia
Детальніше про дослідження
Астрофізичні явища створюють електромагнітні хвилі різної довжини:
- Радіовипромінювання.
- Видиме світло.
- Інфрачервоне випромінювання.
- Ультрафіолетове випромінювання.
- Рентгенівське випромінювання.
Вчені фактично провели статистичний аналіз, скомбінувавши дані в широкому спектрі. Для цього аналізу було обрано 2094 галактики, у яких тривають процеси зореутворення.
Галактики розташовуються від Сонця на відстані від 1 до 11 мільярдів світлових років. Таким чином, ми можемо спостерігати об'єкти такими, якими вони були 1 – 11 мільярдів років тому та перебували на різних етапах еволюції.
Цікаво Вчені оцінили кількість міжзоряних об'єктів у Сонячній системі: дослідження
Результати дослідження
Виявилося, що рівень радіовипромінювання прямо залежить від маси галактики. В середньому найпотужніші галактики показують найбільшу різницю в інтенсивності радіовипромінювання на різних радіочастотах.
Такий високий рівень випромінювання відбувається через втрату електронів. Самі електрони теж втрачають енергію, коли сповільнюються. Ця енергія перетворюється на електромагнітне випромінювання, які й фіксуються радіотелескопи.