У співпраці з авторитетним європейським брендом смарт-телевізорів KIVI 24 Канал підготував вичерпний гайд, який допоможе зробити усвідомлений вибір та придбати саме ту новинку, яка тішитиме користувача щодня.

Дивіться також Відеоігри без консолей: які сервіси доступні на смарт-телевізорах KIVI

Розміщення має значення

Місце, де буде стояти новий телевізор, є ключовим фактором, що впливає на рішення. Різні кімнати можуть вимагати специфічних характеристик пристрою. Наприклад, гучність вбудованих динаміків і голосове керування мають вирішальне значення на кухні, тоді як у дитячій кімнаті важливими є батьківський контроль і стабільність роботи.

Крім того, варто заздалегідь визначитися, де конкретно у кімнаті відведене місце для нового телевізора. Якщо користувач планує розмістити його на стіні, в кутку або на плоскій поверхні, то може виникнути потреба у додаткових кріпленнях або кронштейнах.

Одна із найважливіших характеристик телевізора – це розмір. Він визначається діагоналлю та вимірюється у дюймах (''), а обирати його варто пропорційно до відстані перегляду. Загальноприйнята рекомендація передбачає, що розмір діагоналі повинен дорівнювати половині відстані від глядача до екрана.

розміри

Наступні показники допоможуть зорієнтуватися при виборі телевізора:

  • 65 дюймів – мінімум 2,5 м (Full HD) або 2,1 м (4K);
  • 50 – 52 дюйми – мінімум 2,2 м (Full HD) або 1,7 м (4K);
  • 46 дюймів – мінімум 1,9 м (Full HD) або 1,5 м (4K);
  • 40 – 42 дюйми – мінімум 1,7 м (Full HD) або 1,3 м (4K);
  • 32 дюйми – мінімум 1,3 м (Full HD).

Наприклад, смарт-телевізори KIVI доступні у популярних діагоналях 32’’, 40’’ і 43’’. Варіанти кріплення включають розміщення на меблях або на стіні за допомогою спеціальних кронштейнів. Якщо ж передбачається можливість перегляду під різними кутами, бажано використовувати спеціальний поворотний кронштейн.

Варто встановлювати телевізор там, де на нього не потраплятимуть прямі сонячні промені. Також важливо врахувати близькість до розеток, інакше доведеться тягнути подовжувач через усю кімнату, що може бути дуже незручно. Втім, бувають випадки, коли це єдиний вихід. Тоді слід заздалегідь визначити, скільки саме метрів подовжувача потрібно. Не зайвим буде мати на ньому і додаткові роз’єми, щоб підключати приставку чи інші пристрої.

Розмір кімнати також диктує вимоги до звуку: у великих приміщеннях краще використовувати зовнішні акустичні системи.

Full HD, 4K, HDR: на які характеристики екрана звернути увагу

Сценарій використання телевізора залежить від того, яким характеристикам екрана варто віддати перевагу. Для звичайного перегляду телепередач достатньо екрана з роздільною здатністю HD або Full HD навіть у 2023 році. Тож якщо потрібен телевізор на кухню, який 90% часу працюватиме на фоні, не варто переплачувати за опції, які не знадобляться.

Однак для повного занурення у високоякісні фільми рекомендується вибрати 4K (Ultra HD) з більшою діагоналлю і реалістичнішим зображенням. Такий телевізор подарує найприємніші емоції від перегляду Netflix та часу, проведеного за консоллю.

Варто також звернути увагу і на додаткові програмні технології, які покращують якість зображення. Серед фішок, які можуть запропонувати, наприклад, телевізори KIVI, є такі технології:

  • Super Contrast Control: підвищує контрастність у певних областях зображення, запобігаючи злиттю темних кадрів;
  • Max Vivid: оптимізує яскравість для різних частин відео;
  • MEMC (Оцінка руху та компенсація руху): забезпечує плавний перехід зображення у сценах зі швидкою динамікою. Секрет – у “домальовуванні” пропущених кадрів;
  • Ігровий режим: створений спеціально для геймерів. Він надає пріоритет продуктивності гри, якості зображення та вимикає усі зайві фонові функції.

Не слід забувати і про популярну нині технологію HDR, яка здатна суттєво підтягнути якість зображення. Наявність цієї фішки покращить не лише досвід перегляду фільмів та серіалів, але й ігрові сесії. По суті, чим вищий динамічний діапазон (яскравість і кольори), тим реалістичніше зображення. HDR забезпечує більшу точність і глибину градацій кольорів, а також сильніший контраст.

Яку операційну систему обрати

На ринку телевізорів є три найпоширеніші операційні системи:

  • Android TV;
  • Tizen OS;
  • WebOS.

Всі вони схожі за функціональністю і відрізняються доступністю застосунків. Найбільш універсальною та функціональною операційкою все ж можна назвати Android TV. Телевізори з цією системою можуть похизуватися найширшою бібліотекою застосунків. Саме тому такі телевізори є найкращим вибором для розваг і продуктивності. Новітні телевізори KIVI, до речі, працюють на Android TV 11, з більш ніж 10 000 застосунками, доступними в Play Market.

Дивіться також У пошуках ідеальної пари: як підібрати роутер до телевізора

Яке залізо має бути всередині

Купівля телевізора – це завжди інвестиція в майбутнє, тож краще віддавати перевагу найновішим моделям із сучасними процесорами. Надійний процесор забезпечує стабільність системи та безперебійну роботу. Зауважимо, що KIVI використовує чипсет, який на 30% потужніший за середньоринковий, що гарантує оптимальну продуктивність.

Враховувати кількість портів для зовнішніх пристроїв – це дуже завбачливо, особливо якщо планується підключення ігрової консолі, навушників або інших аксесуарів.

Встановлені застосунки

Вибір телевізора, безпосередньо інтегрованого з такими відомими програмами, як Google і Netflix, забезпечить додаткову зручність. Офіційні застосунки гарантують належне функціонування, регулярні оновлення та безперебійну роботу.

Netflix та Amazon мають бібліотеку доступного контенту у форматі 4K HDR, яка постійно зростає, тож краще, якщо ці програми будуть встановлені на телевізорі одразу.

До того ж жителі України, які хочуть мати можливість дивитися контент Megogo або Sweet TV, будуть зацікавлені у встановленні цих програм, хоча вони часто вже є доступними на телевізорах.

Підсумок

Вибір правильного телевізора – це хоча й комплексний, але доволі простий процес, до якого потрібно підійти послідовно. Залишається визначитися з місцем встановлення пристрою та його призначенням, обрати характеристики й функції – і тоді новинка принесе максимальне задоволення.