Для цього чинний закон доповнять більш жорсткими нормами.
"Дуже багато редакцій просто-на-просто не виконують, ігнорують його. Через те вирішено все-таки трошки зробити жорсткішим цей законопроект, в якого була б більша зобов'язальна сила. Моя особиста думка з приводу того, щоби скажімо там штрафувати людей, які не дотримуються цього у розмірі 100 мінімальних неоплачуваних мінімумів - це десь 1 тисячу 700 гривень, я вважаю, що його потрібно зробити більш жорстким і можливо справді виставити 200 мінімальних", - каже народний депутат Володимир Яворівський.
Якщо ж телерадіокомпанії ігноруватимуть закон, переконують фахівці, під загрозою зникнення можуть опинитися унікальні відеоматеріали.
"Може втратитись та інформація, яка була записана до цього у форматах BETACAM SP - це той професійний формат, на якому вже працювали. І ми кілька років тому - в минулому році зрозуміли, що вже не пишуть на цей формат, хоча це професійний формат, але у студій не було коштів для того, щоб все перевести у цифровий формат", - каже директор ЦДКФФА України імені Г.С.Пшеничного Ніна Топішко.
"До 91 року всі ігрові картини здавалися в госфильмофонд Росії, ну СССР тоді, а тепер - Росії, по-перше, здавалося тільки в російськомовних версіях, значить, україномовні фонограми навіть не збереглися у більшості випадків. За ці 20 років справді чимало вже просто і зникло, щось просто зітліло", - каже голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.
Зазначимо, нині значна частина робіт українських митців зберігається за кордоном. Аби отримати з російських архівів, наприклад, копію "Зачарованої Десни" Довженка, треба платити.