На кількох допитах побувала сама екс-прем’єр, у середу - Юрій Луценко, а колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук взагалі після допиту був затриманий. Загалом, проти екс-чиновників порушили 18 кримінальних справ.

"Екс-прем'єр Тимошенко, Данилишин - колишній міністр економіки. Зловживання службовим становищем - 14 млн. грн. Філіпчук, колишній міністр навколишнього середовища - 1,5 млн. грн. Луценко - колишній міністр внутрішніх справ. Особливо тяжкий злочин. Іващенко - під вартою. Тяжкий злочин. Колишній в.о. міністра оборони України - понад 70 млн. гривень", - каже генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Опозиціонери духу не втрачають. Юлії Тимошенко від злочинів, що їй інкримінують смішно. Юрій Луценко розважається цитатами з інтернет-форумів, зібраними у першому томі його справи.

"Смішно виглядає, що мені хочуть дати від 5 до 10 років за те, що я в кризу виплатила людям пенсії", - каже екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Тож вбачають у порушених справах виключно політичні мотиви. Правоохоронці переслідування через політику спростовують.

"З’явилось звинувачення в адресу правоохоронних відомств, включаючи прокуратуру, що є тиск на опозицію, і таке інше. І ще раз повиорюю: ні і ні. Прокуратура посилила боротьбу з корупцією. Започаткована дійсно боротьба за корупцією", - каже генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

"Ми взагалі не ділимо на сьогоднішніх і бувших. Чому є певна увага саме до уряду минулого періоду, тому що минув певний час і є можливість розслідувати ті чи інші факти. Я вас запевняю, що якщо будуть викриті факти хабарництва або крадіжки бюджетних ресурсів не дивлячись від того чи це сьогоднішній уряд або сьогоднішні можновладці, СБУ так само буде розслідувати ці злочини", - каже голова СБУ Валерій Хорошковський.

Втім, для порушення справ проти чинних урядовців час ще не настав. Проти жодного чиновника з нинішньої команди борці з корупцією ще нічого не накопали.

"Якщо раніше Юлію Тимошенко викликали на допит раз на тиждень, то вже цього тижня вона була тут тричі. З чим пов’язана така активність слідчих саме під кінець року, в Генпрокуратурі не кажуть", - каже журналіст Ірина Винокурова.

Допити та затримання лише підвищують рейтинги опозиціонерів, - кажуть експерти. Адже саме як політична розправа виглядає переслідування колишніх урядовців в очах суспільства.

"Влада весь час робить помилку. Тому що насправді ті, хто сьогодні є опозицією, дуже сильно розгубили своїх прихильників, будучи владою. Розгубили відсутністю реформ, розгубили невиконанням обіцянок, розгубили своїм неефективністю. І здавалося б їх можна було відправити на звалище історії, але влада робить все, щоб у нас була опозиція. Вона показує тих людей, кого вона боїться. Якщо вони сьогодні викликають Юлію Тимошенко на допит, вони говорять: ми її боїмося, ми її знищуємо", - каже політтехнолог Сергій Гайдай.

"Те, що робить прокуратура по суті працює на опозицію. Основний висновок, який напрошується для громадян це те, що Тимошенко, діючи в корисних цілях роздала людям пенсії. Громадяни саме так це сприйматимуть, вони не будуть вникати в тонкощі юридичні використанні бюджетних грошей", - каже політолог Сергій Таран.

Опозиція подарунком користується. Юлія Тимошенко, яка тепер не має права залишати місце свого проживання, звинувачує у переслідуваннях Віктора Януковича.

"Вся ця справа замовлена персонально Віктором Януковичем Президентом України. Без нього жоден слідчий, жоден прокурор, ніколи б не пішов на такі безглузді кроки. Сидять люди, які повертали державі шельф Чорного моря, ставили свій підпис під цим. Сидять люди, які повертали природній газ від мафії державі. І сьогодні сидять ті люди, які чесно працювали і захищали державні інтереси", - каже екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Втім, експерти дуже сумніваються у тому, що Юлію Тимошенко кинуть за ґрати. Мовляв, це вже робили у 2001 році і наврядчи влада хоче отримати такий же результат. Сумнівається, у перспективності справи Тимошенко і сам Віктор Янукович, мовляв не факт, що справа взагалі дійде до суду. Але це не стосується її колишніх підлеглих.