У Міністерстві з надзвичайних ситуацій впевнені, це завдяки тому, що добре пояснювали людям як поводитись, аби під час гулянь нічого не спалити чи не підірвати.
“Протягом новорічних свят надзвичайних ситуацій масштабних на території України не виникало. Зареєстровано одну надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Це була пожежа в Харківській області в приватному житловому секторі, коли через паління у нетверезому стані внаслідок пожежі загинули 3 особи”, - доповів начальник оперативно-чергової служби МНС України Микола Чечоткін.
Аби українці почували себе безпечно під час святкувань, до захисту громадського порядку залучили понад 25 тисяч правоохоронців. Тож у міліції також святкування відбулися без серйозних порушень.
“Взагалі по державі були випадки такі, що впливали на охорону громадського порядку там на місцях. Але щось такого загального не було, масштабного не було. Це тому, що працівники міліції були на своїх місцях”, - каже начальник міліції громадської безпеки МВС України Віктор Ратушняк.
Не так спокійно пережили свята пам’ятники радянській добі. Згідно із звітами того ж таки МВС, саме у новорічну ніч у Запоріжжі підірвали постамент Сталіну. До того ж, цей інцидент міліція кваліфікувала як терористичний акт. Вже напередодні Різдва постраждав пам’ятник Леніну - його невідома громадська організація розфарбувала у жовто-блакитні кольори.
Найрезонансніша подія сталася в Одесі 6 січня. Там біля свого ж автомобіля був застрелений бізнесмена та політика, голова партії промисловців та підприємців Олександр Коробчинський.
“Під'їхав додому разом з дружиною. Поки вивантажували речі, невстановлений злочинець, який підійшов майже впритул, вистрелив 12 раз зі зброї імпортного виробництва. Зараз працюють балістики і проводиться експертиза”, - каже заступник начальника ГУ МВС України в Одеській області Олексій Хлевной.
Попрацювати довелося і з піротехнікою, кажуть у відомстві. Під час святкування Нового року міліція виявила майже 2 тисячі фактів продажу феєрверків без відповідних документів.
Найбільше роботи випало на долю Державтоінспекції. За новорічні свята інспектори упіймали майже 5 тисяч нетверезих водіїв. Та попри це, звітують в ДАІ, ситуація на дорогах України також була спокійною.
“У свята і, зокрема, на Різдво увага працівників ДАІ була прикута саме до культових споруд, куди люди-учасники дорожнього руху приїжджають, аби відсвяткувати. Безумовно, саме присутність працівників Державтоінспекції так само, як інших представників міліції, відіграє профілактичну роль саме на попередження правопорушень”, - вважає начальник прес-служби департаменту ДАІ України Євген Кравець.
Минулося цього року і з неякісними харчами на новорічному столі, переконують медики. Кажуть, фактів звернень до лікарень з ознаками харчового отруєння після новорічного застілля взагалі не було.
“Не встановлені факти харчових отруєнь. Це не є поширеною проблемою. Якість продуктів харчування сьогодні дуже непогано контролюється в Україні. І для того, щоб масові отруєння виникали, підстав немає”, - сказав головний позаштатний дієтолог МОЗ України Олег Швець.
Втім, із шлунковими проблемами до лікарів таки зверталися, кажуть спеціалісти, адже під час новорічних свят хронічні хвороби загострюються. Самі ж українці новорічними святами задоволені. А якщо і траплялися поодинокі неприємності, кажуть, для них це не має значення.
І хоча українці ще догулюватимуть Старий Новий рік та Водохреща до 19 січня, святкові канікули для більшості населення добігли кінця. Тож, аби без проблем повернутись до роботи, лікарі радять напередодні більше побути на свіжому повітрі та рухатись.