У збройних зіткненнях ворогуючі сторони використовують бронетехніку та польову артилерію. Урядові війська раз-по-раз переходять у контрнаступ на сході і повернули контроль над кількома містами.

Авіація завдає ударів по населених пунктах, які контролює повсталий народ. Зокрема, бомбардують друге за величиною місто країни Бенгазі, яке стало центром революції. Найзапекліші бої розгорнулись у містах Брега та Ез-Завія. Повстанці зуміли захопити Брегу - важливий центр нафтопереробної галузі. Після цього армія завдала по місту авіаударів. Жертвами повітряної атаки стали більше 10 осіб.

Кровопролитна боротьба розгорнулась і за місто Ез-Завія. Урядові війська обстрілюють з танків квартали міста, які перебувають під контролем повстанців. Противники чинного режиму розглядають Ез-Завію, як плацдарм до штурму столиці, адже Тріполі розташоване лише за 60 кілометрів на захід.

"Ми контролюємо уже місто Рас Лануф. Ми йдемо до Мен Джаваду, а потім - до Сурта", - каже повстанець Ахмед.

Оплот чинного режиму - Тріполі. Однак і у столиці відбуваються антиурядові демонстрації. У п’ятницю поліція і збройні формування застосували сльозогінний газ та вогнепальну зброю, аби розігнати акції протесту у Тріполі. Заарештовано десятки людей. У місто ввели танки.

Попри заворушення у країні та заклики світової спільноти піти у відставку, лівійській лідер Муаммар Каддафі навідріз відмовляється віддавати владу. Каддафі заявив, що занепокоєння світової спільноти безпідставне, бо у його країні все в порядку. Водночас пригрозив Сполучений Штатам - у разі військового втручання США чи НАТО лівійський лідер обіцяє озброїти мільйони своїх прихильників і влаштувати "другий В’єтнам".

"Ніяких демонстрацій на вулицях немає. Вони люблять мене, мій народ зі мною, вони підуть на смерть, захищаючи мене. Усе це витівки Аль Каїди, це Аль Каїда!" – каже лідер Лівії Муаммар Каддафі.

Утім, світові лідери Каддафі не вірять. Євросоюз слід за радою безпеки ООН запровадив санкції проти режиму Муамара Каддафі. Зокрема, країни Об’єднаної Європи зобов’язалися заморозити фінансові активи лівійського лідера та його найближчих соратників. Після цього аналогічне рішення прийняв і Барак Обама. США заморозили 30 мільярдів євро на рахунках Каддафі.

Тим часом Гаазький суд оголосив про підготовку до повного розслідування злочинів лівійської влади проти людства під час революції. Міжнародний суд може звинуватити Муаммара Каддафі у масових вбивствах людей. У найближчі місяці можуть видати ордер на арешт Каддафі.

"Ми визначили посадовців які скоїли злочини. Це - Муаммар Каддафі та його найближче оточення, включаючи його синів", - каже прокурор Міжнародного кримінального суду Луіс Морено-Окампо.

Повсталим санкції проти чинного режиму лише додають оптимізму. Тож, падіння режиму Каддафі - лише справа часу. Питання лише у тому, якою ціною лівійці досягнуть повалення авторитарного режиму. Уже зараз жертвами протистояння повсталого народу та військ Каддафі стали більше шести тисяч людей.