Те, що взяття під варту незаконне, прагне довести й сам Луценко. Відтак, оформив апеляційну скаргу на постанову Печерського суду, якою змінено запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт.
Судове засідання тривало майже 3 години. Підтримати в минулому головного міліціонера країни приїхали і родичі, і політичні соратники. На засіданні знайшлося місце всім, окрім преси. Журналістам для висвітлення процесу суд виділив аж 10 хвилин.
Відтак, розгляд справи стихійно перетворився в міні-прес-конференцію ув’язненого. Юрій Луценко на запитання відповідав у властивій йому манері: імпульсивно, з нотками гумору. Зізнався, що надію на звільнення не втрачає, однак у швидкому поверненні на волю сумнівається. Мовляв, знайдеться інша справа.
“Я думаю, що мене скоро, як ялинку гірляндами, обвішають іншими маразматичними справами, але ще раз підкреслюю: коли прокурор в п’ятницю відновлює досудове слідство, чим зупиняє мою можливість читати матеріали і в той же час арештовують їх за те, що я їх не читаю - це означає, що це не кримінальна справа. Це політична розправа”, - заявив екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
Доказом цього, за словами опозиціонерів, стало рішення суду: залишити Юрія Луценка під вартою до весни. Адвокат колишнього міністра на це тільки знизує плечима.
“Яка мотивація суду? Мені важко це сказати. Я вважаю, що загалом нашу позицію ніхто не слухав і не бажав слухати. Я перепрошую, але, я думаю, що в нас не буде вже можливості в правовому полі по даній справі в правовому полі оскаржувати це”, - сказав адвокат Луценка Ігор Фомін.
В той самий день і в тому самому суді ще одному члену команди Тимошенко - колишньому голові Держмитслужби Анатолію Макаренку - Феміда вкоротила свободу.
“Тільки що, буквально у вас на очах, йому пролонгували термін перебування під вартою до 7 місяців і 18 днів. Я знаю, що це розправа “подєльніков” нового Президента Януковича - пана Фірташа, Бойка, Льовочкіна”, - вважає лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Та й самій “Леді Ю” непереливки. Перед Новим роком вона навідувалася до Генпрокуратури щодня. Після невеличкого новорічного відпочинку - знову повістка.
Нагадаємо, звинувачують екс-прем’єрку в нецільовому використанні коштів, отриманих за квотами Кіотського протоколу на викиди парникових газів. Мовляв, гроші пішли на пенсії, а це - незаконно. Наразі досудове слідство вже завершене, відтак Тимошенко ходить до слідчих ознайомлюватися з 17-ма томами кримінальної справи.
Разом з тим, садити за ґрати опозиціонерку поки не збираються. В Генпрокуратурі кажуть: на допити Юлія Володимирівна ходить справно, підписку про невиїзд не порушує. Єдине що - з вивченням матеріалів кримінальної справи затягує. Саме через це напередодні Нового року й затрималася у слідчого до ночі.
“Чому 11 годин - не раз запитують нас, розкажу: за якісь 4 години вона прочитала лише 5 аркушів. Але це вже питання не до нас. Фактично сам допит тривав не більше 2 годин”, - каже начальник Управління з розслідування особливо важливих справ Олександр Каліфіцький.
Як доказ - демонструють відеозапис, де Тимошенко, нібито, стверджує, що готова давати свідчення навіть і вночі.
“Я хочу категорично це спростувати. Я від 6 до 10-ти разів - я сьогодні з’ясую це під час допиту - 30 грудня робила клопотання, причому письмові, які зафіксовані в протоколах, про те, щоб вони припинили знущання 6, 7, 8, 9, 10, 11 годин 30 грудня, щоб вони припинили такий незаконний допит і перенесли його на наступний день. В усіх цих письмових клопотаннях мені було відмовлено”, - сказала Тимошенко.
Як би там не було, але знову до себе слідчий кличе Тимошенко вже 13 січня. Разом з тим сліпа Феміда цікавиться не тільки політиками-опозиціонерами.
Днями кримінальну справу завели й на коменданта наметового містечка “податкового Майдану” Олега Ахтирського. Мовляв, він не тільки скоїв “злочин за попередньою змовою групи осіб”, а й умисно гранітне оздоблення головної площі країни попсував. А це немаленькі гроші. Наразі з підприємця взяли підписку про невиїзд.
Значна кількість кримінальних справ проти опозиціонерів свідчить про те, що чинний Президент вирішив “поквитатися зі своїми супротивниками”, - переконують Європу журналісти австрійської газети Die Presse. Мовляв, боротьба з опозицією в Україні базується на російській "моделі Ходорковського", яка передбачає усунення конкурентів руками судів, - порівнює видання.