Її розробили, аби координувати діяльність учасників інвестиційних процесів в області. Документ містить аналіз залучення коштів у різні галузі економіки. Зауважимо, з початку року Львівщина отримала майже 100 млн. дол. іноземних інвестиції - це вдвічі перевищує минулорічний показник. Найбільше коштів отримали фінансовий сектор, переробна промисловість та сільське господарство. Наразі розробляють низку програм, які б дозволили залучити гроші у менш привабливі та найпроблемніші сфери.

”Житлово-комунальне господарство в першу чергу, що потребує всіх програм, що потребують енергозбереження. Також окремою цікавим напрямком є всі програми, що пов’язані з лісовим господарством, будівництво лісових доріг, відповідно ми говоримо, про те що з’являються можливості для розвитку бізнесу і на гірських територіях”, - каже голова держадміністрації Львівської області Василь Горбаль.

Зауважимо, третину регіонального продукту виробляє малий та середній бізнес. На його підприємствах зайнята практично п’ята частина працездатного населення області. Саме цей сегмент на Львівщині є доволі активним, проте реєстрація нових суб’єктів господарювання має свою особливість.

”Тенденція реєстрації суб’єктів господарювання може бути зростати, а потім падати, інколи це є питання того, що люди реєструються для того, щоб отримати візу та виїхати за кордон”, - каже представник держкомпідприємництва у Львівській обл. Тарас Медвецький.

”Збір до державного бюджету за 9 місяців поточного року становив 2 млрд. 46 млн. грн., то малими суб’єктами підприємницької діяльності сплачено до державного бюджету 490 млн. грн. що становить 18%”, - каже заступник ДПА у Львівській обл. Юрій Лепецький.

Одним з інструментів активізацій бізнесу не лише в окремій області, але й взагалі по Україні може стати банківське кредитування. Проте фінансово-кредитні установи не поспішають надавати позики підприємцям. Таку позицію банкіри пояснюють недостатньо прозорим веденням фінансів та малою часткою коштів власників у капіталі підприємств. Та самі бізнесмени скаржаться на наджорсткі вимоги фінустанов та зависокі відсоткові ставки. Вихід держава знайшла, ухваливши постанову про часткову компенсацію ставок тим бізнесменам, які братимуть участь у будівництві та реконструкції інфраструктури до Євро-2012. Проте і на це грошей поки немає.

”Це на мій погляд один з тих реальних кроків держави , який було випробувано колись і сьогодні мав ми реальний вплив для зменшення відсоткових ставок нажаль в бюджеті наповнення поки немає”, - каже представник комерційного банку Микола Суганяка.

За оцінкою журналу “Times”, минулого року Львівська область посіла третє місце за інвестиційною привабливістю серед регіонів Східної Європи. Наразі найактивнішими інвесторами на Львівщині є поляки, які залюбки освоюють прикордонні території. Також в регіон інвестують австрійці, англійці, німці й американці.