Балаклія повертається до звичайного життя. Із майже 30-ти тисяч жителів виїхати до найближчих сіл вирішили лише 246 людей. Більшість на цей раз не лишала домівки. Але про всяк випадок "тривожний чемодан" все ж зібрали.

Читайте також: Вибухи у Балаклії: у Міноборони назвали три можливі причини загоряння

"Не їхали. А куди ж їхати. Машина стояла, документи там лежали – і все", – сказала жителька Балаклії Ірина.

А ось тим, хто живе просто перед складом, думати було ніколи. Вибухи лунали за 300 метрів від них. Жителі вулиці Арсенальної, як і минулого року, тікали з будинків, не чекаючи транспорту. Любов Іванівна рятувала трьох маленьких онуків.

Онуки, бідненькі, трясуться, це ж взагалі неможливо! Діти налякані до жаху. І всю ніч літаки гуділи, всю ніч воно вибухало. Ми до районного Будинку культури пішки бігли, з невісткою ноги понабивали,
– розповіла мешканка будинку по вулиці Арсенальній Любов Василенко.

Вночі з території арсеналу, який цьогоріч мав відзначити сторіччя, пролунало ще десяток вибухів, вранці здетонували лише 2 снаряди. У технічній зоні працюють вибухотехніки, пожежні. Про всяк випадок біля частини чергує пожежний потяг. Військові заспокоюють, що пожежу локалізували.

"Наразі тривають роботи щодо остаточного гасіння двох осередків, де відбувається тління. Пожежу повністю погасили, і зараз іде контрольна проливка території", – зазначив речник Оперативного прес-центру Міністерства оборони у Балаклії Віталій Саранцев.

Читайте також: Пожежа на складі боєприпасів у Балаклії: прокуратура відкрила справу

Снаряди не розлетілися, як у березні 2017, оскільки детонували боєприпаси іншого типу. Зараз у військовій частині працюють представники Генштабу та ЗСУ.

Хочу спростувати версію про те, що відбувся наїзд військової техніки чи пожежної техніки. Ніякого наїзду не було. Розглядається найбільш вірогідна версія про те, що здійснилося займання трави, внаслідок чого почали відбуватися вибухи, – Саранцев.

У четвер, 3 травня, навчальний процес у школах і садочках призупиняли. Батьків попросили забрати малечу. Проте зараз всі інфраструктурні об'єкти у місті вже працюють.

"Усе працює. Усі інфраструктурні об'єкти працюють – і заклади освіти, і культури. Ніяких евакуацій, ніхто нічого не проводить", – прокоментував заступник голови Харківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев.

За інформацією ЗСУ, 35 гектарів, на яких лишилися боєприпаси, розкидані минулоріч, планують очистити до кінця року. Але мешканці вулиці Арсенальної чекати на нові вибухи не хочуть і вимагають відселення.

Залишать військових, а нас цивільних нехай звідси приберуть. Тим більше у нас будинок, всі шви розсипалися і в підвал пішли плити. Ми боїмося, нам страшно!
– сказала мешканка будинку по вулиці Арсенальній Любов Басов.

Цікаво, що крапку в розслідуванні торішніх вибухів ще не поставили. Слідство триває і досі.

Як кваліфікують балаклійські вибухи 2018-ого, має визначити слідча комісія.