Трейдер Микола Матвеєв пригадує часи, коли приватні особи самостійно торгувати акціями не могли. Тому були змушені були робити свої заявки через брокерів, а це було досить незручно і дорого через великі комісії брокера.
«Перші свої акції я купував через брокера, даючи йому розпорядження, чекаючи протягом певного часу, тому для мене процес інвестування раніше займав від півроку і більше, зараз цей час трішки скоротився. У мене середньострокова стратегія інвестування - це місяць, квартал», - розповідає
трейдер Микола Матвеєв.
Фахівці зауважують, інвестування у цінні папери має два основні етапи - навчання або теоретична підготовка та практика. На жаль, сьогодні в Україні вищу освіту за спеціальністю «трейдер» здобути поки неможливо. Проте отримати знання з ринків капіталу, фондового ринку та економіки -можна. А саме це є основою для подальшого розуміння торгівлі цінними паперами.
«Навчання в Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка на економічному факультеті дало основу, теоретичну базу. Практичні знання доводилося здобувати самому. Комбінування теорії і практики - це шлях, яким колишній студент стає професійним учасником фондового ринку та може інвестувати власні кошти у ринок цінних паперів», - зауважує трейдер Микола Матвеєв.
Інвестор може обирати будь-яку стратегію і торгувати на біржі - щодня, щомісяця або навіть раз на рік. Усе залежить від того, скільки часу він готовий приділити торгівлі і на який термін інвестувати.
«Для мене цікавішими є середньострокові інвестиції, там де є можливість подвоювати, потроювати свій результат і це можна досягати за досить невеликі проміжки часу. Тому така угода у мене є, у 2009 році була можливість купити акції «Енергомашспецсталі» і вже буквально через три місяці продати у двократному розмірі прибутку», - говорить трейдер Микола Матвеєв.
Для більшості українців інтернет-трейдинг дає можливість додатково заробляти гроші, не відмовляючись від основоного місця роботи.