Таку думку сайту "24" висловив дипломат, експерт фонду "Майдан Закордонних Справ" Олександр Хара.
Читайте також: Великобританія планує вдарити по російських олігархах, які ховають кошти в офшорах
Як зазначає експерт, закон про протидію противникам США, яким передбачені санкції проти РФ, надає широкі повноваження виконавчій владі, щоб стримувати і карати Росію за злочинні дії, які вона здійснила щодо США – тобто за втручання у вибори президента США, кібератаки. Втім, у встановлений цим законом термін, санкції не були введені, хоча вони мали позитивний для світу ефект. Як відомо, кілька наближених до Путіна олігархів втратили 16 мільярдів доларів за три дні. Але Мінфін пом’якшив санкції, тому що в преамбулі закону вказано, що він направлений не проти громадян Росії. Але деякі санкції призвели до втрати росіянами роботи.
Цим, а також розслідуванням спецпрокурора Мюллера щодо втручання Росії у вибори президента США, за словами Хари, зараз намагаються скористатися представники Демократичної партії.
Розслідування спецпрокурора Мюллера поки не має підтвердження чіткого зв’язку Росії з Трампом і його найближчим оточенням. Але є зв’язки з російськими спецслужбами тих, хто працював у штабі Трампа. Демократична партія вирішила подати в суд на Трампа за ці зв’язки з РФ. Це політична боротьба з Трампом, а також напередодні конгресових виборів, які відбудуться в листопаді,
– вважає Олександр Хара.
Частиною цією боротьби, зауважує експерт, є лист сенаторів-демократів до найбільших банків США щодо рахунків і активів фігурантів кремлівського списку. Але банки США нададуть уряду цю інформацію.
"Проблема не в банківській таємниці. У 2017 році Deutsche Bank був оштрафований майже на півмільярда доларів у зв’язку з відмиванням російських грошей. США кілька років тому натиснули на швейцарські банки, щоб вони видали інформацію про своїх громадян, які тримають там свої кошти і ухиляться від слати податків. У США є важелі впливу і підстави для отримання інформації про рахунки російських олігархів. Інше питання, чи захоче Трамп скористатися цим важелем, щоб зробити ще болючіше Путіну", – наголосив Олександр Хара.
Нагадаємо, як повідомляє The Wall Street Journal, два сенатора-демократа попросили у восьми найбільших світових банків інформацію про рахунки і активи, пов'язаних з учасниками так званого "кремлівського списку".
30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи". 6 квітня США вже запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.