У рамках великомасштабного п'ятирічного дослідження хвороби Альцгеймера учені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі за допомогою магнітно-резонансної томографії склали тривимірні "карти" об'єму відділів мозку 206 здорових літніх добровольців з 58 регіонів США і зіставили їх з результатами генетичного аналізу.
Виявилося, що у носіїв "поганої" версії гена FTO у середньому на 8 відсотків менше тканини лобових часток, що відповідають за мотивації і прийняття рішень, і на 12 відсотків менше тканини потиличних часток, що відповідають за зір і сприйняття в цілому, ніж у людей з " нормальним " варіантом цього гена. Такі зміни мозку безпосередньо не пов'язані із супутніми чинниками ожиріння.
З огляду на поширеність "поганого" варіанту FTO, керівник дослідження Пол Томпсон висловив стурбованість отриманими даними. Однак, на його думку, носії цього варіанта гена можуть уникнути ожиріння і втрати мозкової тканини за допомогою фізичних вправ і правильного харчування.
Три роки тому було виявлено, що близько половини американців, чиї предки мали європейське походження, мають варіант гена FTO, носії якого важать в середньому на 1,4-3,2 кілограма більше і більше схильні захворіти ожирінням, ніж володарі "нормального" варіанту цього гена. Згодом "поганий" варіант FTO був знайдений приблизно у 25 відсотків латиноамериканців, 15 відсотків негрів і 15 відсотків американців азіатського походження, а отже, його носіями є більше третини населення США.