"Дуже багато законів і практичних дій на підставі законів, які порушують Конституцію,які порушують права людини. І я вважаю, що головна функція уповноваженого поставити саме ці питання перед конституційним судом, наприклад, реформа пенсійної системи є вочевидь дискримінаційною. Не може бути так, щоб люди на інших рівних умов, які вийшли на пенсію в різний роки, отримують різну пенсію", - каже голова української Гельсинської спілки Євген Захаров.
Парламентська більшість пропонує на посаду омбудсмена уповноважену уряду у Європейському суді Валерію Лутковську.
"Обговорили це питання, прийняли відповідне рішення, після прийняття рішення ми не змінюємо свою точку зору, тому ми будемо голосувати за ту кандидатуру, яку ми подали", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Опозиція підтримуватиме свою кандидатуру. Мовляв, Лутковська підписала документ, який направили до Європейського суду, в якому зазначається, що під час розгляду справи Луценка порушень не було. Відтак, голосувати за неї депутати не будуть.
"Кандидатуру Лутковської ми розглядаємо як неприйнятну, вона є уповноваженою кабінету міністрів і представляє інтереси кабінету міністрів в Європейському суді і захищає державу, яка порушила права проти громадян, вона іншим питанням займається", - каже голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко.
Нагадаємо, для перемоги, кандидат має отримати 226 голосів. Обиратимуть омбудсмена таємним голосуванням. Якщо ж жодна з кандидатур не набере достатньої кількості голосів, спікер Володимир Литвин запропонує свій варіант.