“З тих риб, що були раніше - білуга, севрюга, осетри, камбала калкан, скумбрія чорноморська, яка взагалі зникла з Чорного моря - тепер більше 90% уловів припадає на три види - шпрот, хамса і тюлька”, - каже заступник директора Інституту біології південних морів Юрій Токарев.
Основні причини зменшення популяцій цінних порід чорноморської риби - людський фактор. Саме порушення квот на вилов риби та донне тралення приводить до зміни екології моря. Кораблі, які незаконно його проводять, не тільки знищують придонні місця перебування риб, а й молюсків-фільтраторів, які є основою кормової бази риби. На відсутність риби, через донне тралення, скаржаться й звичайні любителі порибалити у морі. Рибаки твердять, інколи навіть тюльку упіймати важко.
“Улову взагалі немає, траулери витягнув все. З 6 ранку стою і взагалі жодної рибки не зловив”, - каже рибак-любитель Сергій.
Ці невтішні висновки співробітники Інституту біології південних морів зробили на основі аналізу п’яти дослідницьких експедицій, що провели в цьому році у Чорному морі біля берегів Криму. Вчені запевняють, якщо в державі не буде системного підходу до проблем моря, багато видів риб можна буде побачити хіба що в акваріумах.