Перший заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Денісов виступив у Держдумі. "Для того і існує міжнародне право, щоб забезпечувати виконання міжнародних договорів. Зрозуміло, політики України можуть заявляти про денонсацію – це справа їх особистої совісті, але якщо в міжнародному договорі не передбачено права виходу, то за Віденською конвенцією для того, щоб договір було перервано, потрібна докорінна зміна обставин – це може бути форс-мажор, обставини невизначеної сили тощо або, як мінімум, має бути грубе або систематичне невиконання однієї зі сторін своїх зобов`язань за договором", - сказав Денісов. Він відзначив, що цією угодою не передбачено звертання до арбітражних третейських організацій, проте бажання денонсувати угоду за загальною нормою міжнародного права вимагає розгляду.
"Гарантія дії договору – це саме міжнародне право", - підкреслив він, відзначивши, що ратифікація у парламентах ще більше зміцнює його силу.
"Будь-яка держава може денонсувати будь-який договір – це врешті-решт воля цієї держави, однак тим самим вона відкрито порушує міжнародне право і фактично переводить себе у розряд держав-ізгоїв з усіма наслідками, що звідси випливають", - підкреслив А. Денісов.
Він відзначив, що гроші, які недоотримає бюджет РФ через знижки на газ, потрібні були б для розвитку народного господарства РФ, але "за все треба платити, зокрема за отримання якихось геополітичних результатів".