Уряд Греції в зв'язку з катастрофічною фінансовою кризою і загрозою дефолту в четвер, 29 квітня, зробив спроби узгодити з лідерами профспілок та спілками роботодавців пакет заходів жорсткої економії з метою виконати умови для отримання багатомільярдної допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ), Європейського Центробанку і Євросоюзу .

Програма економії, розрахована на 3 роки, буде оприлюднена імовірно 3 травня, проте деякі її деталі вже відомі. Так, агентство Reuters повідомляє, що уряд Греції вимагає скасувати 13-ту і 14-ту платню для держслужбовців і пенсіонерів, а пенсійний вік підняти до 67 років.

Держслужбовцям хочуть на 3 роки заморозити зарплату. Аналогічні заходи пропонується ввести і в приватному секторі. ПДВ хочуть підвищити з 21 до 23 відсотків. Це буде вже друге підвищення за поточний рік. Пропонується також підвищити податки на тютюн, алкоголь і пальне. Завдяки цим заходам планується зекономити 24 млрд євро.

Профспілки назвали плани уряду "жорсткими і гіркими". Проте міністр праці і соціального страхування Греції Андреас Ловердос в інтерв'ю газеті Financial Times констатував, що "рамок для маневрування не так вже й багато - адже мова йде про те, щоб врятувати країну від колапсу".

Увечері 29 квітня сотні вчителів, обурених планами уряду, зробили спробу штурмувати міністерство фінансів. Проте поліція розігнала їх, застосувавши сльозогінний газ. Постраждалих немає, повідомляє агентство dpa. Біля будівлі парламенту близько 50 чоловік у масках жбурляли каміння в поліцейських. Ті у відповідь пустили в хід кийки. На 5 травня в Греції запланована 24-годинний страйк протесту.

Експерти побоюються подальшого зростання невдоволення в народі. Вони також сумніваються в тому, що уряду вдасться провести заплановані ним заходи економії. Для порятунку Греції від фінансового краху країни ЄС мають намір тільки протягом першого року надати їй до 30 млрд євро. Ще 15 млрд надасть МВФ.