"За" проголосували 52 депутати, 8 депутатів не підтримали пропозицію (усі присутні члени фракції "Самопоміч" та позафракційний депутат Черняк). Всього на сесії було зареєстровано 62 депутати. Про це повідомляє місцевий сайт 057.ua.

До теми: Прихильники Шарія спробували встановити дошку Жукову в Одесі, але все пішло не так

Під час обговорення перейменування проспекту депутат міськради Ігор Черняк відзначив, що під час електронного голосування були процедурні порушення. Він додав, що представники Харківського антикорупційного центру, які судяться з міською владою з приводу незаконного перейменування, знову звернуться до суду. На думку представників "Самопомочі", прийняття такого рішення є порушенням Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", відповідно до якої забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР чи УРСР (УСРР).

Геннадій Кернес аргументував рішення тим, що "Жуков приймав участь у вигнанні нацистських окупантів з України".

Ветерани Харкова і їхні нащадки, як члени громади, мають законне право на увічнення імені одного з визволителів міста та України від нацизму у Другій світовій війні,
– пізніше написав мер Харкова у своєму телеграм-каналі.

Що передувало цим подіям:

  • 19 червня 2019 року Харківська міська рада на чолі з Геннадієм Кернесом підтримала петицію та проголосувала за повернення місцевому проспекту імені радянського маршала Жукова.
  • Він у 2016 році був перейменований на проспект Григоренка в рамках декомунізації. Це рішення підтримали 59 міських депутатів, 13 були проти.
  • Громадські активісти виступали проти такого рішення. Ба більше, перейменування проспекту – це порушення закону. З 2015 року в Україні діє закон про декомунізацію, який забороняє радянську символіку та засуджує комуністичний режим.
  • Харківський окружний адміністративний суд 10 вересня 2019 року визнав рішення Харківської міськради незаконним.
  • Це намагалися оскаржити у суді, проте марно.

Хто такий маршал Жуков?Радянський полководець і державний діяч, чотириразовий Герой Радянського Союзу. Протягом Другої світової війни командував військами Київського особливого військового округу, Генеральним штабом, 1-м Білоруським фронтом тощо.

Однак його особистість – дуже неоднозначна. На переконання багатьох експертів, радянський полководець не цінував життя своїх солдатів. Про нього пишуть історики: "Жуков ніколи не поведе армію в бій, якщо в нього людей не в 5 разів більше, ніж у противника".

Що відомо про маршала Жукова: відео