Експерти пов’язують такі максимальні показники з різким збільшенням закупівель Саудівською Аравією. Саме у 2015 році світовий ринок озброєння показав найбільше зростання за останні десять років.
Для порівняння, у 2014 році обсяг продажів озброєння був на 10% меншим, йдеться у звіті IHS Global Defence Trade Report.
У 2015 році обсяг імпорту зброї Саудівською Аравією підскочив на 50% до 9,3 мільярдів доларів і на сьогодні саме ця країна займає перше місце у світі за обсягом імпорту озброєнь.
Зростання закупівель пов'язане з суперництвом з Іраном і військовою операцією в Ємені.
Читайте також: Україна відмовляється від комплектуючих з Росії для військової техніки
Загалом попит на зброю зріс і в більшості країн Близького Сходу та Південно-східної Азії.
Друге місце за обсягом імпорту озброєнь посідає Індія, а на третій сходинці несподівано опинилась Австралія. Єгипет посів четверте місце в світі за обсягом імпорту зброї, витративши торік майже 2,3 мільярди доларів.
Експерти прогнозують, що впродовж найближчих трьох років через нестабільність нафтових котирувань, країнам-експортерам нафти доведеться скоротити закупівлі озброєння.
Найбільшим експортером озброєнь за підсумками 2015 року залишаються США, поставивши зброї та обладнання майже на 23 мільярди доларів. На другому місці прогнозовано опинилась Росія.
Раніше експерти опублікували своєрідний рейтинг миролюбності, у якому саме країни Близького Сходу виявились найбільш войовничими.