Свою назву галерея отримала через велику кількість чудернацьких сталагмітів, які з різних ракурсів нагадають персонажів казок та героїв мультфільмів. Головний тут - кам’яний господар або дух печери, який має чітко виражені риси людини. Саме біля нього спелеологи впродовж вже понад 20 років встановлюють новорічне дерево. Адже на новий рік сюди з’їжджаються любителі підземного світу зі всієї України.
“Приблизно з серпня-вересня йдуть заявки, хто хоче сюди приїхати і зустріти Новий рік. Багото хто традиційно звик сюди приїжджати. Ви знаєте, завжди в Криму на Новий рік є сніг, тут він завжди, завжди 1 числа мороз”, - каже керівник центру спелеотуризму Олександр Козлов.
Спелеологи хоча у забобони й не вірять та все ж господаря печери намагаються зайвий раз не турбувати. Тож шампанське відкривають тихенько, а святкові привітання проголошують майже пошепки. Саме так, за словами спелеологів, можна зберегти незвичну атмосферу печерного світу.
“Ні, до цього я не чув такої традиції, тільки коли безпосередньо потрапив сюди на роботу то побачив таке незвичне явище новорічну ялинку. Незвичайна новорічна печерна атмосфера”, - каже інструктор-провідник Сергій Цейгер.
Поки на горі мороз та сніг, у печері температура, як взимку так і літом близько 9-ти градусів тепла. Мармурову печеру науковці відкрили не так давно, наприкінці 80-х років минулого столітті, тож вивчили її ще не до кінця. Проте вже зараз за своєю унікальністю та красою вона входить у п’ятірку найкращих печер світу.