Масажист повинен слухати звук метронома і в такт йому натискати на серце. Робити це слід обережно, аби не зламати людині ребра.
"Вони повинні вміти зреагувати на ту ситуацію правильно і приступити до дій і перш за все не вдаватися в емоції, а намагатися допомогти тому хворому хоча би в ті хвилини, які передують приїзду швидкої. Найперше, це покласти хворого, визначити, чи потрібна йому реанімація й почати непрямий масаж серця", - радить лікар бригади інтенсивної терапії станції Луцької швидкої допомоги Ірина Анекушина.
Щоправда, у школі все значно важче. Спеціалізованої апаратури тут немає, відтак все слід робити вручну і здебільшого самотужки.
"Навантаження йде більш на руки, тяжко привести людину до свідомості, щоби з’явився пульс і забилося серце. Послідовність треба запам’ятовувати, треба, щоб постійно були практичні заняття", - вважає учитель фізичного виховання спеціалізованої школи №5 Володимир Дудь.
У майбутньому надавати першу медичну допомогу планують навчити не лише фізкультурників, а й усіх педагогів. Як відомо, в останні роки в Україні почастішали випадки смерті школярів на уроках фізкультури.