Ірина Шубінець (журналіст): “Традиційно, третій рік поспіль у Львові розпочалось свято батяра. Львів’ян та гостей міста розважали запальними танцями та пригощали батярськю кухнею”.
Батяри - явище суто львівське. Ці люди з’явились на початку XX століття, коли у місті формувались різноманітні течії. Відтак, і ті, хто вважав себе особливим та не таким як всі згуртувались та назвали себе батярами.
Андрій Сидор (організатор "Свята батяра"): “Батяри це були веселі люди, які мали свою говірку, свій фольклор.. жили в різних районах Львова”.
Сміх, дотепність, почуття власної гідності та любов до власного міста - ось основні засади справжнього львівського батяра. Музикант та співак Віктор Морозов - офіційно перший батяр. Таким званням його нагородили лише зараз, 40 років по тому, як він обрав батярський стиль життя, будучи студентом.
Віктор Морозов (перший львівський батяр): “Львівські батяри веселі, усміхнені, ніколи нічим не переймаються ...їм не можна класти пальця в рот, бо вони відкусять”.
Бути батяром насправді легко, запевняють ті, хто вважає себе такими. У Львові цих людей багато, тому вже третій рік поспіль вони збираються 1 травня, аби показати запальні танці та повеселити людей.
Сергій (батяр): “Це романтичні, галантні, веселий народ...відтворити атмосферу старовинного Львова початку XX століття”.
Відчути батярський дух може кожен охочий. Навіть малюків не залишила байдужими весела музика. А ще усіх пригощали смаколиками та батярським пійлом.
2 хв
У Львові відзначають свято, якого більше немає ніде - батярське свято
Свято батяра святкують тільки у Львові.