Наближення парламентських виборів змушує кожного партійного функціонера подбати про місце у виборчому списку.

Одеса фактично без голови

Для прикладу, приморська Одеса залишилась практично без голови. Олексій Костусєв зліг до лікарні з хворим серцем одразу після розмови з Президентом. Після тієї зустрічі поповзли і чутки про відставку чинного мера. Сам чиновник, поки що, коментує лише самопочуття.

"У мене розвинулася сильна гіпертонічна криза, піднявся тиск, посилилось серцебиття, болі біля серця", - скаржиться міський голова Одеси Олексій Костусєв.

Поширення чуток про відставку Костусєва, як не дивно, приписують його ж однопартійцю і земляку, одеському регіоналу Сергію Ківалову. Нібито, він вже давно кинув оком на мерське крісло. Втім, поки що, сам Ківалов від коментарів утримується.

"Ви знаєте, зараз не дуже коректно розглядати це питання, він в лікарні, в реанімації давайте почекаємо", - сказав народний депутат України, ПР Сергій Ківалов.

Непорозуміння в регіоналів і в столиці

Хвиля непорозумінь в "регіональному" королівстві накрила і столицю. Тут в центрі подій Віктор Янукович, який ветував закон про біометричні паспорти. Документ, як відомо, активно просувався у Раді регіоналом Валерієм Коновалюком, відомим лобістом інтересів концерну ЄДАПС. Та Мінюст на чолі з Олександром Лавриновичем сприяв президентському вето. Там мали іншу думку, як українці можуть витратити кількадесят мільярдів гривень, замість оформлення нових документів. Відповіді довго чекати не довелося.

"Для нас цей просто кричущий факт, що міністр може не знати, що їздить на краденому авто, це тільки підкреслює, що "кришується" конкретна схема крадіжок автомобілів та контрабандним шляхом їх ввезення в Україну, які за рішенням суду, переходять в держвласність і потім за п’яту частину продаються", - сказав народний депутат України Валерій Коновалюк.

Інтерпол підтвердив, Мерседес Лавриновича, про який говорить Коновалюк, дійсно крадений. Проте у Мінюсті причетність свого шефа до цього авта не підтверджують, а інформацію Коновалюка обіцяють перевірити.

Депутат-регіонал вийшов з фракції

Тим часом, в парламенті нечувана подія, Партія регіонів схудла на одного депутата. Колишній БЮТівець Олександр Шепелєв, який рік тому переметнувся в стан регіоналів, попрощався з синьо-білими. Втім, у Партії регіонів поки не бачать приводу для хвилювання.

"Моя особиста думка, це дуже добре, що наші депутати можуть вийти і щось сказати", - каже народний депутат України, ПР Володимир Макеєнко.

"Всі ці нинішні і майбутні тертя вони говорять тільки про те, що партія як живий організм живе, розвивається, сперечається, дискутує", - вважає народний депутат України, ПР Ярослав Сухий.

Чорновіл: Президент втратив цікавість до партії

Щоправда, серед колег по сесійній залі побутує інша думка, мовляв, Президент Янукович просто втратив інтерес до Партії регіонів.

"Зараз стало зрозуміло, що ставка на сім’ю, а Партія регіонів так додаток, а куди мовляв вони дінуться, що з ними рахуватися. І, відповідно, це викликає якесь внутрішнє протистояння", - пояснює народний депутат України Тарас Чорновіл.

Протистояння всередині партії триватиме щонайменше до виборів, - прогнозують експерти, адже кожному регіоналу тепер хочеться принаймні закріпитися у своєму окрузі.

"Наближаються вибори, а ситуація з місцем у списку у наших регіоналів не визначена, тому, по –перше, йде боротьба за місце у списку, а це посилює конкуренцію і посилює таку підкилимну боротьбу. І те, що там є внутрішньо-економічна, бізнесова війна - це безумовно. Є групи, які постійно хочуть щось ущипнути в своїх однопартійців з точки зору бізнесу, активів, поцупити щось у свої соратників", - ввадає експерт-політолог Вадим Карасьов.

Експерт: Такі суперечки можуть розвалити ПР

Політолог переконує, такі суперечки, спільно із дещо збайдужілим до Партії регіонів електоратом можуть, зрештою, розвалити найбільшу політичну силу.