Опозиціонери вважають, що конфлікт може виникнути у більшості.
"У Партії регіонів буде серйозний розкол по темі інтеграції в ЄС, оскільки частина депутатів налаштована на те, щоб саботувати цей процес заради співпраці з Росією", - сказав свободівець Ігор Мірошниченко.
На думку експертів, такий конфлікт може призвести до переформатування конфігурації у Раді.
"У керівництві фракції Партії регіонів не зможуть розраховувати на частину своїх соратників, а також на голоси комуністів. Тому не виключено, що будуть внесені зміни до регламенту, які знизять до 14-15 осіб поріг для формування нової фракції з числа мажоритарників", - вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Регіонали переконані, що опозиції не вдасться діяти спільно.
"Вже щосили відчувається наближення президентських виборів. Кожен з опозиціонерів буде тягнути ковдру на себе, і це ще більше загострить обстановку", - вважає перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.
Він переконаний, що у "парламенті істотно зміниться розстановка сил".
"Через поведінку опозиції в їх фракціях збільшиться число депутатів , які хочуть працювати конструктивно. Тому я не виключаю створення у Раді нової фракції чи депутатської групи, яка буде співпрацювати з нами" , - зазначив Чечетов.
Нагадаємо, українські депутати після майже 2 місяців канікул повертаються до парламентських буднів. Народні обранці зберуться сьогодні на погоджувальну раду.