"З метою автоматичного керування встановлюються датчики температури, вологості, які будуть автоматично визначати вологість і температуру на тротуарі і з метою енергозбереження і ефективності будуть керувати системою підігріву", - каже виконроб Ігор Скалецький.

Якщо ж на дворі буде мінус 10 і нижче - система автоматично вимкнеться. І тоді 250 тисяч гривень, а саме стільки коштуватиме ноу-хау, будуть дарма закопаними грошима. Наразі утеплити вирішили бульвар Шевченка, що у центрі міста.

"Вулиця була вибрана не випадково, це є вулиця, де є по перше дуже великий трафік людей, вулиця, яка має серйозний нахил, зимою там дуже великий травматизм. Людей дуже багато, бо це дорога, яка веде з центру до ринку", - розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Минула зима показала, що кожного місяця на цій ділянці тротуару травмувалось до десяти мешканців. На те, що вивихів, розтягнень, переломів та синців стане менше, сподіваються й самі тернополяни.

“В мене була така робота, що я в 5 ранку і в 6 завжди був на роботі, а рано йдеш - двірники ж не попідмітають, не почистять тротуари. Падав, як дідько - як в народі говорять”, - каже тернополянин Володимир.

Тротуар на бульварі Шевченка наразі буде єдиним у місті, який підігріватиметься. Якщо система підігріву себе виправдає, то наступного року візьмуться й за інші тротуари у місті.