Влада повідомляє, що реактор не пошкоджено. За даними японських ЗМІ, рівень радіації поблизу станції вдвічі перевищив показники попередніх днів. Хоча голова МАГАТЕ заявив, - викид радіоактивних речовин на пошкодженій внаслідок землетрусу АЕС незначний.

Японські фахівці не можуть дати собі раду з охолодженням реакторів. Вони заливають у них морську воду. Та час-від-часу рівень води падає і паливні стрижні залишаються оголеними. У понеділок трапилося два таких інциденти. Це може призвести до перегріву реактора і вибуху. Аби виправити ситуацію з реакторів випускають пару.

"На третьому реакторі відбувся вибух схожий до того, що сколихнув перший реактор у суботу. Ми можемо підтвердити, що реактор не пошкоджено. Фахівці сподіваються, що ймовірність радіоактивного зараження невелика", - каже генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано.

Тим часом українські фахівці заспокоюють - нашій країні японська радіація не загрожує. Свою допомогу у подоланні наслідків землетрусу та цунамі Японії запропонували 70 країн. Серед них і Україна. Понад 40 наших рятувальників з собаками готові відправитися в Японію. Підтримку Токіо також висловили ЄС, США, Велика Британія, Росія, Італія. МАГАТЕ погодилася надіслати групу експертів для вирішення проблеми охолодження реакторів на японських АЕС.

Тим часом у потерпілих районах триває ліквідація наслідків землетрусу і цунамі. Рятувальники не завжди можуть дістатися до потерпілих через зруйновані дороги. У магазинах Токіо та інших великих міст закінчуються продукти. Японській владі поки не вдається з'ясувати долю близько двадцяти тисяч осіб. Офіційно загиблими вважаються дві тисячі.

Нагадаємо, землетрус силою 9 балів сколихнув Японію минулої п’ятниці. Стихія спровокувала цунамі. 10-метрові хвилі змивали усе на своєму шляху - машини, будинки, кораблі. Повторні поштовхи силою до 7 балів відбуваються регулярно.