"Події в Україні викликали значне розчарування в ЄС. Ми говорили дуже прямо і відкрито, що ми не хочемо, щоб 5 років переговорів про угоду про Асоціацію минули даремно", — сказав Віллі Сьовндаль.

Голова зовнішньополітичного відомства Данії зазначив, що "в України є три шляхи, якими вона має рухатись: це вирішення проблеми вибіркового правосуддя, проведення вільних і чесних парламентських виборів, а також прискорення програми реформ.

"Ми підкреслили, що всі ці цілі можуть бути досягнуті", — додав Сьовндаль.

Комісар Штефан Фюле у свою чергу зазначив, що Євросоюз парафував Угоду про асоціацію і має бажання підписати її, але Україна має продемонструвати серйозний прогрес, в тому числі і щодо забезпечення незалежності судової системи та у розв’язання питання політично вмотивованих судових процесів.

«Ми не можемо піти на компроміси у питаннях демократії».
— комісар ЄС з питань розширення і сусідства Штефан Фюле

Він також зазначив, що є і певні позитивні кроки, зокрема схвалення нового Кримінального процесуального кодексу та закону про громадські організації, готовність України поновити співпрацю у сфері модернізації газотранспортної системи, а також бажання офіційного Києва реформувати управління бюджетними коштами.