До суто слов’янських команд з України, Росії, Білорусі та Польщі, які є засновниками дійства, приєдналися “лицарі” зі США, Італії, Франції, Литви та канадського Квебеку. Сучасні “хрестоносці” переконують - за ступенем азарту середньовічні бої куди перевищують спортивні змагання. Відтак, аби у новачків не виникало питань щодо чесності визначення переможців, хочуть напрацювати спільну систему боїв. А випробувати нову систему оцінювання зможуть вже навесні. Саме тоді планується проведення наступного фестивалю “Битва націй”.
“Буде організовано не просто видовище, а я думаю, що буде прикладено максимум зусиль для того, щоби організувати просто гарний атракціон для туристів. Це буде життя середньовічна в фортеці. Це будуть люди, які будуть відігравати деякі театральні постановки, якісь події, які будуть занурювати туриста в атмосферу середньовіччя”, - каже капітан російської команди-учасниці Ігор Демидов.
“Плюс, толкові люди, які це все об’ясняють. Не якісь там актори, які вдягнені в костюми, незрозуміло що. А це люди, які зробили їх своїми руками, купили їх в спеціально навчених умільців і ці речі, це копії музейних експонатів. Будь-який толковий історик скаже: “О, клас, шлем XIV ст., зберігається в такому то музеї”, - каже капітан української команди-учасниці Антон Трубников.
Стати учасником фестивалю може кожен. Щоправда, для цього треба мати гарну фізичну форму та добротний заробіток - обладунки початкового рівня коштують близько тисячі доларів. Нагадаємо, фестиваль “Битва націй” вперше відбувся цьогоріч у Хотинській фортеці.