Експерт зазаначає, що військово-промисловий комплекс України в значній частині зберігся, завдяки тій міцності, яка була закладена за часів радянського союзу.

Військово-промисловий комплекс – це в першу чергу освічені люди, тому він себе вичерпає коли вік цих людей дійде критичної межі, – впевнений Віктор Кривенко.

Він розповідає, що російський ринок збуту для України тепер закритий, але вітчизняні потреби його компенсують. Також експерт наголосив, що більшість українських військових підприємств не модернізовані.

Більшість військових підприємств є державними, їх ключова проблема – це менеджмент. Підприємства треба негайно корпоратизовувати, стратегічні підприємства залишати в державній власності, а підприємства, які мають не стратегічний характер, треба виставляти на приватизацію. Головне, щоб це був профільний інвестор, який підпише жорсткі інвестиційні зобов’язання по збереженню профілю цього підприємства, принесе нові замовлення, нові ринки збуту, – пояснює Кривенко.

Сьогоднішні бойові дії ведуться засобами 50-тирічної давнини, каже фахівець. Відповісти на них Україна має чим. Однак для повномасштабного конфлікту, наша держава не має засобів.

На сьогодні вкрай важливою є роль високоточних озброєнь. Якщо ми зараз хоча б почнемо в той бік рухатися, то, як мінімум, півтора-два роки займе створення необхідних комплексів. Більше 20 років ми намагаємось створити високоточні комплекси, і через саботаж, непрофесійність цілого ряду директорів, керівників міністерств, жоден з цих проектів так і не доведено до ладу, – каже експерт.