Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє прес-служба відомства.
"Уся наша історія співробітництва з МВФ є історією невиконаних обіцянок. На сьогодні існує приблизно 15 таких невиконаних зобов'язань, які називають "маяками", і місія МВФ виносить на порядок денний ті з них, які вважає важливими на існуючому етапі для досягнення макрофінансової стабільності", – заявив Рева.
Читайте також: Новий транш від МВФ: в Нацбанку розповіли, на що підуть гроші
Як приклад невиконаних Україною зобов’язань перед МВФ міністр навів питання врегулювання ціни на газ, яке обговорюється ще з 2008 року.
Якщо говорити про ціну на газ, то цей "маяк" тягнеться з 2008 року, саме тоді вперше в меморандумі з МВФ було прописано зобов'язання українського уряду вирівняти внутрішні ціни на газ із цінами імпортованого газу. Під ці плани були отримані великі кошти, усього – 10 мільярдів доларів, але цей "маяк" тоді виконаний не був,
– розповів Рева.
Зазначимо, що наприкінці серпня Кабмін відклав підвищення ціни на газ для населення до 1 жовтня. У свою чергу міністр додав, що Кабмін веде переговори з МВФ, щоб встановити "справедливу для людей" ціну на газ.
"Уряд робить усе для того, щоб це підняття було мінімальним, враховуючи ситуацію із доходами населення, і можливості бюджету компенсувати зростання ціни на газ для громадян, які потребують державної підтримки, та декотрі інші параметри", – розповів глава Мінсоцполітики.
Нагадаємо, головною умовою отримання нового траншу від МВФ у розмірі 2 мільярди доларів є підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня і збалансування держбюджету України, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП. Ще однією важливою умовою було створення Антикорупційного суду, яку Україна формально виконала.
Що таке МВФ? Міжнародний валютний фонд – спеціальне агентство ООН, засноване 29-ма державами задля регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу. Допомога полягає у наданні коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Кожна країна-член МВФ вносить свою частку у фонд відповідно до економічного потенціалу. Водночас кожна з цих країн має право позичати гроші у фонду у разі виникнення проблем з платіжним балансом.
Для чого Україні гроші від МВФ? Якщо Україні нададуть транш від МВФ, держава зможе обслуговувати свої міжнародні боргові зобов'язання, і матиме більше шансів не впасти у чергову економічну кризу.