У 1941 році Житомирщина однією з перших прийняла бій з військами Німеччини. На зміцнення українського фронту кинули людей з усього СРСР. У тій війні мільйони зникли безвісти.

Цією справою займаються кілька десятків громадських організацій. Усі вони волонтери.

У селі Варварівка, під Новоград-Волинським, волонтери познайомилися зі свідком страшних боїв у 1941 році. Дідусь показав точне місце, де понад 70 років тому були бліндажі і пролягали окопи.

Читайте також: 22 червня в Україні вшановують пам'ять жертв Другої світової війни

У могилі знайшли три скелети. Судячи з осколків, солдатів розірвало міною. У двох знайшли медальйони смерті. Це записки з персональними даними у капсулі. Один воїн на прізвище Лісніков, з Краснодарського краю. Інший – грузин Абесалом Алексідзе. Його мати та жінка все життя шукали його як зниклого безвісти.

Однак ідентифікувати загиблих у Другій світовій складно. Вдається дізнатися ім'я одного з 1000 загиблих. Як розповіли активісти, радянські солдати були забобонними і часто не носили медальйони смерті.

Абесалом Алексідзе загинув фактично в перші ж дні війни, і лише завдяки такому папірцю, його тіло, вже завтра повертається додому, у місто Мцхета.

Читайте також: Міф про Велику Вітчизняну: навіщо цю ідею пропагували в Радянському Союзі