Зауважимо, за останні 5 років державні компанії не отримали жодної ліцензії для цих цілей. Крім того, виробникам бракує коштів для проведення геологорозвідувальних робіт.

При цьому не землевідведення і надра є найбільшим головним болем добувачів. Основна проблема галузі - непомірне податкове навантаження, через яке компаніям доводиться скорочувати інвестиції у переозброєння виробництва.

«Без зменшення податкового тиску нічого не буде, навіть якщо підвищити закупівельні ціни на газ до 700 грн. Тут потрібно підходити реально зменшити податковий тиск. Не потрібно вигадувати велосипед», - заявив
директор Інституту геологічних наук НАН України Петро Гожик.

Так, цьогоріч податкові стягнення з видобування нафти і газу в Україні загалом зросли на 1,5 мільярди гривень, у порівнянні з показниками минулого року. «Це вартість будівництва 40 свердловин, які при введенні в експлуатацію додали б до 600 мільйонів кубометрів газу. Крім того вони додали б додаткового доходу компаніям у сумі 250 млн. у рік при нинішній ціні на газ», - підкреслив заступник директора ДК "Укргазвидобування" Олексій Нестеренко.

За даними учасників ринку, загальна частка поточних податків у ціні природного газу для компаній цьогоріч становить до 50%. При такому фіскальному навантаженні марно мріяти про розвиток. Залишається сподіватися на стабілізацію ситуації.