Шоубізова спільнота обіцяє - платитимуть всі: радіо, телебачення, ресторани і навіть таксисти. В Росії за музику вже заплатила залізниця.

"З боку РЗД було повне розуміння, що дійсно існує така норма - ця норма імперативна, яка зобов’язує виплачувати винагороду. Цифри на сьогоднішній день, як я вже сказав, складає 7 мільйонів доларів на рік з авторських прав і стільки ж - по суміжних", - каже заступник гендиректора Всеросійської організації інтелектуальної власності Ерік Вальдес-Мартінес.

"Тариф на музику скрізь однаковий, тобто, згідно із законом громадський заклад повинен платити 1% за авторські права і 1% за суміжні. Тобто, 2% від обороту вони платять за використання музики. Я хочу підкреслити, що це не обов'язково - платіж. Тобто, якщо вони використовують музику - вони платять, якщо не хочуть використовувати - вони не платять", - каже директор Коаліції виконавців та продюсерів України Дмитро Прикордонний.

Музичні активісти навіть соціальний ролик для агітації підготували. Таким чином вони хочуть викликати сумління у людей, аби ті не купували неліцензійну продукцію. Співак Віктор Павлік розповідає - нещодавно зіштовхнувся з міжнародним музичним піратством.

"Я був у Шарм-аль-Шейху і комусь з таксистів з яким проводив там кілька поїздок кудись з арабських таксистів в Шар-аль-Шейху подарував свій диск альбому з назвою там "Кімната всередині мого серця". На другий рік, я не знаю чи це той самий диск, але в Хургаді - це теж Єгипет, я бачив на базарі цей диск", - каже співак Віктор Павлік.

Втім, експерти називають 2010 рік роком смерті компакт-диску і повної інтернетизації музики. Навіть інтернет-"пірати", проти яких теж постійно борються виконавці, ідею легалізації підтримують. Втім, в Україні схем оплати музики у всесвітній мережі поки не існує.

"Та проблема, якої ми торкнулися - це платіжна система, у них там проникнення кредитних карт дуже високе - там 80-85% це мінімум. А тут ми розуміємо, що з ряду причин - це не працює", - каже представник сайту ЕХ.ua Юріс Пісковой.

Нагадаємо, міжнародні організації періодично вносять Україну до списку держав, які сприяють нелегальному розповсюдженню музики. Спостерігаються порушення і у сфері публічного використання фонограм. А це, кажуть експерти, загрожує існуванню музики взагалі.