Нашвидкоруч ухвалені та незручні для населення закони, кілька місяців переговорів і МВФ сказав Україні "так". Тепер впродовж 4 років Україна отримає 17,5 мільярдів доларів від Міжнародного валютного Фонду. Без цих грошей, погоджуються як урядовці, так і експерти, економіка не виживе.
В боргову пастку ми потрапили ще у 2012 році. Загроза дефолту з’явилася ще тоді, і з часом, як снігова куля, тільки збільшувалася. Гроші від МВФ — це вихід. Утім не треба забувати, що ці кошти не манна небесна, а кредит, який треба віддавати, і з відсотками.
Просто до кишень пересічних українців гроші від МФВ не потраплять — їх не будуть витрачати на соціальні виплати. Натомість Україна стане привабливішою для іноземних вкладників. Українській економіці зараз конче не вистачає інвестицій. До того ж, допомога від Фонду може бути своєрідним знаком довіри до України і за нею послідує й інша допомога.
Більше половини, до прикладу, із першого траншу — це 2,8 млрд, йтиме на латання дірок бюджету. Решта — у золотовалютні резерви країни. Так запаси Нацбанку зможуть поповнитися на 5 мільярдів. Ними можна розрахуватися за газ та погасити міжнародні борги. Регулятор зможе реально впливати на курс валюти, бо отримає ресурс для торгівлі. Але якщо друкуватиме додаткову гривню, це не врятує курс. Також завтра міністр фінансів розпочне консультації щодо реструктуризації держборгу з іноземними кредиторами.
Утім, згода від МВФ не означає, що 17, 5 мільярдів уже в нашій кишені. За 2015 рік Україна отримає близько 10 мільярдів. Але хибні кроки можуть припинити міжнародне фінансування.