На ламелях жалюзі встановлені спеціальні модулі, подібні до тих, що є в сонячних батареях. Вони і перетворюють проміння на струм. Жалюзі самі слідкують за світилом і відповідно змінюють кут нахилу.

Додавши сюди електроніку, яка все це перетворює і передає в мережу, ми отримали кінцеве рішення, яке здатне зробити квартиру або інше приміщення незалежним від зовнішніх енергосистем,
– розповів винахідник.

Така думка спала винахіднику кілька років тому, коли він вирішив зробити свій будинок енергонезалежним. Тепер не платить за світло ані копійки і збирає гроші на серійне виробництво своєї розробки.

Для побутового користувача, я думаю, такі рішення будуть доступні вже десь через півроку. Ціна при масово виробництві складе приблизно 150 доларів на квадратний метр,
– розповів Ерік.

Коштують такі жалюзі 900 доларів для трьох вікон, близько 23 тисяч гривень. Цього повністю достатньо для забезпечення оселі струмом. Зважаючи на тарифи, світло для двокімнатної квартири щомісяця тягне 350 гривень. Тож гроші на розумні жалюзі ви відіб'єте за 4-5 років.Термін гарантії на жалюзі — 10 років. Працювати ж вони можуть і більше. І головне, не використані кіловати можна продавати державі по зеленому тарифу.