У цих умовах Україні необхідна державна політика щодо адаптації лісів до зміни клімату, про це в матеріалі, опублікованому у виданні Українська правда, заявляють експерти Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund forNature – WWF).

Зараз рівень води в річках такий, як зазвичай в липні-серпні. Це катастрофа. До останніх дощів не було води або, в крайньому випадку, вологи, яка служила б бар'єром для поширення пожеж,
– пише в матеріалі зоолог, керівник практики "Ліси" WWF України Андрій Плига.

Критичними, на думку екологів, є кілька речей, які має зробити держава. Одна з яких стратегічна – роботи з відновлення водно-болотних угідь. На Поліссі багато лісів є заболоченими, тобто вони стоять на болотах. Однак більшість боліт Полісся осушено за останні 100 років, іноді до 90%.

Більш того, до цих пір продовжуються проєкти з видобутку торфу, нові болота збираються осушувати! Це абсурд, це просто на голову не лізе. Повинна бути державна політика щодо заборони подальших осушень боліт і відновлення вже втрачених,
– пише експерт WWF.

За словами екологів, більше цю проблему державі ігнорувати не можна.

"Повинна бути державна політика щодо адаптації лісів до зміни клімату. Повинні переходити на плантаційні системи насадження соснових лісів до створення більш різноманітних змішаних і листяних лісів, які будуть максимально наближеними до природних", – говориться в матеріалі.