Це перший випадок спалаху хвороби на теренах СНД з 2002 року. На поліомієліт досі хворіють в Індії, Пакистані, Афганістані та Нігерії. В Україні ж вірус не виявляли вже 17 років.
Геннадій Рожков (головний Державний санітарний лікар України): “Основним методом профілактики цього захворювання в світі і в нас в Україні є вакцинація. В зв’язку з проведенням тендерних процедур може виникнути 1, 2 місяця затримки”.
На наступний місяць є 186 тисяч доз вакцини. Їх, кажуть лікарі, треба обов’язково використати, бо уникати щеплення - означає наражати себе і дітей на небезпеку. Паралітичний поліомієліт - захворювання нервової системи, що в тяжких випадках призводить до смерті. В Таджикистані від хвороби вже померло 10 людей.
Сергій Крамарєв (головний позаштатний спеціаліст МОЗ з питань дитячої імунології): “На жаль, поліомієліт може починатися, як гостра респіраторна вірусна інфекція, як гостра кишкова інфекція і якщо в цей період людина попадає в країну, то встановити точно діагноз поліомієліту неможливо”.
Через спалах поліомієліту в Таджикистані - в Україні почали інформувати турфірми та перевізників про небезпеку цієї хвороби. Водночас лікар Людмила Жукова вважає - нам така епідемія не загрожує.
Людмила Жукова (лікар): “Вакцинация проводиться тільки в тому випадку, якщо епідемія, от тоді проводиться вакцинация під час епідемії. На сьогоднішній день про таку епідемію не може йти мови, простіше людей, які їдуть з Таджикистану провіряти”.
Найнебезпечнішою є паралітична форма захворювання. Її у 28 років переніс 32-й президент США Франклін Рузвельт. Після поліомієліту він усе життя провів в інвалідному візку.