Українці з різних причин відмовляються платити по кредитах, хто в силу фінансової неспроможності, а хто й просто зловживає. Проте банки не бажають брати на себе заборгованість та наполягають на розробці законодавства щодо банкрутства фізосіб.
“Ми не хочемо списувати ці гроші, тому що ми ж посередники, з іншого боку стоять люди, юридичні особи, іноземні інвестори, які нам ці гроші давали. Що значить списати? Не повернути їм? Ви дозволите законом не повернути їм гроші? Ні”, - сказав голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк.
Наразі ж, поки питання із банкрутством фізосіб невирішене, фахівці пропонують створити спеціальний санаційний банк та акумулювати там усі проблемні кредити.
“Це має стосуватися кредитів як фізичних осіб, так і кредитів підприємствам, тобто очистити баланси і дати можливість банківській системі запрацювати”, - заявив член комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності Юрій Полунєєв.
Зауважимо, якщо на 1 січня цього року прострочена заборгованість за кредитами становила 70 млрд. грн., то на 1 жовтня цей показник перевищив 86 млрд. грн., або понад 11% загального кредитного портфелю. З початку року банки реструктурували кредитних угод, укладених з фізособами, на 46 млрд. грн. - це майже чверть всієї кредитної заборгованості населення.