Усе тому, що ліки або підробляли, або якість їх, м'яко кажучи, була сумнівна. З минулого тижня - на деякий час ця ж служба забороняє продавати аптекам конкретну серію дитячого сиропу від алергії. Бо від нього побічна реакція, про яку в інструкції не згадують
Та попри чинну заборону можна легко знайти препарат на полицях аптеки. У таких випадках слід одразу писати заяву про порушення до Держлікслужби. Додати чек та упаковку препарату.
Читайте також: Стало відомо, скільки українців померли від грипу
Але щоб винних покарали – цього недостатньо. Аптеку зможуть перевірити тільки після дозволу державної регуляторної служби. Це право їм надали лише з цього року. І поки механізм співпраці між двома держструктурами не налагоджено, зазначають у Держлікслужбі. Але оминути бюрократію ніяк.
Свого часу на підробку натрапила і Наталя. Приймати підозрілий препарат не стала, до профільних служб не зверталась. Натомість розробила мобільний додаток "Ліки контроль", який підкаже, що саме вам намагаються продати і навіть чи належним чином зберігають препарат в аптеці.
Якщо ж ви постукаєте у двері всіх профільних служб і навіть вдасться довести, що вам продали заборонений препарат – результат потуг навряд чи задовольнить. За ймовірну шкоду здоров'ю аптека заплатить державі смішний штраф. Від 17 до 306 гривень. Це, звісно, якщо ви його не прийняли і погано не стало. В цьому ж разі, якщо довести, відкриють кримінальне провадження.