Про це в коментарі "Укрінформу" розповів перший секретар консульського відділу посольства України в Польщі Дмитро Горбань.

"Випадки, коли зарплата взагалі не виплачується, є поодинокими. Якщо взяти загальну кількість наших громадян, які працюють на території Польщі, то відсоток випадків порушення їхніх трудових прав не є настільки значним", – запевнив Горбань.

Читайте також: З ветераном АТО трапилась неприємність під час заробітків у Польщі

Він також наголосив, що непідписання угод про працю з українцями надалі може створити умови, для того, щоб не повністю розраховуватися із ними за виконану роботу. Проте у цьому сенсі допомагають польські органи, зокрема інспекція праці, які сприяють у розв’язанні таких проблем.

За словами Горбаня, поодинокими є випадки відбирання паспортів і примусу українців до рабської праці. У таких випадках здебільшого українці самі звертаються до поліції, оскільки це є кримінальним правопорушенням.

За словами дипломата, торік польська поліція ініціювала 96 кримінальних проваджень у справах щодо торгівлі людьми, в яких постраждалими є громадяни України. У першому півріччі цього року зафіксовано 24 таких провадження.

Горбань зазначив, що важко підрахувати, скільки трудових мігрантів з України перебувають на сьогодні у Польщі. Усе тому, що більшість українців працюють за цивільно-правовими угодами, і це практично ніде не реєструється. Водночас дипломат додав, що найімовірніше, у Польщі зараз перебувають понад 500 тисяч трудових мігрантів з України.

До слова, раніше заступник мера польського Гданська Вєслав Белавський заявив, що українці складають половину всіх мігрантів Польщі.