Французи настільки обожнювали Мазоха, що ставили його в один ряд із Гете. Народному улюбленцю французький президент особисто вручить найвищу відзнаку країни – орден Почесного Легіону.
А все це за пікантні романи, де автор уперше зобразив жорстоких красунь у хутрі і з батогом, приправивши історії описами українського села й додавши галицького колориту.
Як і запевняють психологи, все почалося з дитинства. Захер народився в сім'ї львівських аристократів.
Батько – голова місцевої поліції, мама – донька ректора Львівського університету. Їхній син виявився настільки хворобливим, що подружжя віддало його годувальниці Ґандзі в село неподалік Львова. Разом із молоком, малий вбирав і масу пісень, легенд, історій про козаків та опришків. Так зародилася перша частина творчості.
А друга – проявилася випадково. Якось Захер підгледів любовні ігри своєї родички. Допитливого хлопця швидко виявили і відгамселили. І на здивування самого ж Захера, останнє йому сподобалося найбільше.
А потім був переїзд у Чехію, далі в Австрію. У 19 років Захер став доктором юриспруденції.
Так би й сидів над збірками законів, та заважали яскраві образи в голові. Аби їх позбутися, виклав еротичні сюжети на папері й заради цікавості надіслав видавцеві. Твір миттєво вийшов друком, а від автора вимагали нових робіт. Про нудне право можна забути.
"Венера в хутрі", "Дон Жуан із Коломиї" – ці твори не тільки додали перчинки консервативній Європі, але яскраво описали й саму Україну. Наші традиції, обряди гуцулів та побут українських селян.
Може б, ці твори й загубилися посеред шедеврів європейських класиків, та втрутився віденський психолог Крафт-Ебінг. Начитавшись романів колишнього львів'янина про дивакуваті насолоди чоловіків, усвідомив, що відкрив ще одну сексуальну патологію. Над назвою довго не мудрував – мазохізм.