В архівах містечка Солотвино такого прізвища ви не знайдете. Справжнє ім'я майбутнього медіа-магната – Гох Мехел Гершович і народився він у бідній єврейській сім'ї. Може, і працював би все життя на соляних копальнях, але батьки бажали своєму синові іншої долі. У 15 років, коли радянські війська увійшли в Закарпаття, з вигаданим ім'ям Ян Людвиг Хох його відправляють у лави Французького легіону.

Там він вигадав третє ім'я, у Британських військах – четверте. І вже 45-го, коли війна нарешті закінчилася – вп'яте змінює ім'я на Роберт Максвел. З ним і увійде в історію.

Демобілізованому солдатові британський уряд виділив 10 тисяч фунтів стерлінгів і цього вистачило сповна.

Одразу купує своє перше видавництво "Пергамон-прес", яке спеціалізувалося на науковій літературі. Роберта при цьому абсолютно не хвилювало, що він не має ніякої освіти. Минає якихось 5 років і його книжки вже на полицях 125 країн світу. Потім скуповує британські газети "Daily Mirror", "Sunday mirror", "New York daily news", журнал "People" і видавництво "Macmillan".

Статки сягнули декількох мільярдів, утім британська знать не сприймала нахабного вискочку. Мало того, що з'явився нізвідки, та ще й посмів обрати прізвище давнього шотландського роду. За масивну статуру та грубий характер його прозивали "китом-убивцею", за бідне походження – "Міщанином у дворянстві". Максвел не зважав і тільки дражнив багатіїв.

Наприклад, викупив величезну страхову компанію лише для того, щоб на своєму гвинтокрилі приземлятись на її даху.

У 78 році медіа-барон приїхав в Україну подивитися на рідне містечко. Побачивши, що за 40 років тут практично нічого не змінилося, запропонував меру Солотвиного 60 мільйонів доларів. Партійна верхівка гордо відповіла, що й сама дасть собі раду.

Роберт знав усіх генсеків Союзу, Рейгана й Едуарда Шевернадзе, володів 11 мовами. Усе життя його переслідували чутки, що працює одразу на декілька спецслужб: КДБ, ізраїльський Моссад, ЦРУ і британську розвідку. Такий шлейф пліток, скандалів і домислів подобався магнату.

Він часто говорив, що чим більше секретів людина може забрати в могилу, тим успішнішою є в житті.

Максвел своїх таємниць так і не розкрив, або ж дехто доклав зусиль для цього. 1991 року він вирушив на яхті до Канарських островів. Наступного ранку тіло знайшли за бортом.