Погодьтесь, рівно стільки, скільки нам про це розповідають журналісти.

А тепер уявімо такого собі Джона Доу з Пітсбурга, штату Пенсильванія. Що він може знати про Україну? Саме стільки, стільки йому про це розповідають ЗМІ. Ми думаємо, що журналісти розповідають світу лише про Кличка та Чорнобиль.

Так от, інколи непогано знати, що насправді про нас розповідають.

Цього тижня світ дізнався про Україну в контексті лютих морозів, які забрали життя майже півтори сотні українців. Також журналісти згадали про те, що Україна готова допомогти Газпрому з поставками газу в Європу. Не забули і про Євгенію Тимошенко, яка невтомно нагадує світу про ув’язнену матір. А поза тим:

У Польщі говорять про те, що Угоду про асоціацію ЄС з Україною можуть підписати у березні. Однак, за словами міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який цього тижня відвідав Україну, для цього зараз немає політичних передумов. Він вважає, що підписанню Угоди дуже зашкодила справа Тимошенко. “Польща допоможе Україні щоразу, коли Україна допоможе собі”, – зазначив Сікорські.

Окрім того, польський портал Gazeta.pl розповідає про кандидата в мери Обухова від ВО “Свобода”, якому суд заборонив проводити передвиборчу агітацію з огляду на люті морози. Видання, з посиланням на експертів, зазначає, що місцеві вибори в Україні виграє Партія регіонів, яка має для цього достатньо механізмів. Для прикладу, наводять вибори у селі Погреби під Києвом, де перемогу опозиційного кандидата анулював суд.

Видання Niezalezna.pl, з посиланням на інформагентство PAP, згадує минуле новопризначеного українського міністра оборони Дмитра Саламатіна. Видання зазначає, що українська опозиція вимагає від СБУ вияснити, чи не співпрацював раніше Саламатін з російським управлінням розвідки. Також видання згадує “бойові подвиги” Саламатіна під час бійки у Верховній Раді.

Польське видання "Krytyka Polityczna" у тексті “Не бути таким, як Кучма” аналізує “безвихідну ситуацію”, в якій опинився Президент Янукович через справу Тимошенко:

“Якщо нічого не зміниться, президент України повторить долю одного зі своїх попередників – Леоніда Кучми, якого під кінець його президентського терміну всі почали сторонитися як вогню (до речі, при ньому Тимошенко теж заарештовували). Найяскравішим прикладом ізоляції Кучми був саміт в Празі у 2002 році: щоб не саджати Кучму між прем'єром Великобританії та президентом США, було вирішено написати назви держав по-французьки, що змінило розташування місць за столом”.

Німецьке радіо Deutsche Welle замовило проведення соціологічного дослідження щодо роботи Президента Януковича. За оприлюдненими результатами, майже дві третини українців (62%) незадоволені роботою Віктора Януковича. З них – 31% опитаних швидше незадоволені, а 31% – дуже незадоволені. Позитивно роботу Президента оцінили 24% українців.

“Головне, що турбує зараз українців, – їхній добробут. Усього 19 відсотків респондентів вважають, що за роки правління Віктора Януковича їхній рівень життя підвищився. А 64 відсотки вважають, що президент взагалі не дбає про поліпшення умов життя населення”.

На завершення журналісти радіо резюмують: “Ще два роки тому здавалося, що Східна і Західна України протистоять один одному з багатьох політичних питань. Сьогодні жителі обох частин країни дотримуються єдиної думки, якщо мова йде про оцінку діяльності Віктора Януковича”.

Як я вже згадував, одразу кілька видань (The New York Times, THV, Euronews, Reuters) розповідають про українців, які загинули від лютих морозів.

Американське видання Strategy Page у редакційному матеріалі “Україна переозброюється” описує військові потуги української армії. Приводом для цього тексту стало збільшення урядом фінансування ЗСУ:

“Підтримуючи дружні відносини зі США, Україна в той же час налагодила непогані зв'язки з Китаєм, тихо поставляючи туди передові зразки радянської військової техніки (в тому числі, тієї, яка так і не пішла в серійне виробництво). Україна хоче підтримувати хороші відносини як зі США, так і з Китаєм, оскільки побоюється, що Росія знову спробує включити її до свого складу. Таке вже було в 17-ому столітті, але українці з цим так і не змирилися”, - підсумовує видання.

Агентство Associated Press повідомило про українського хокейного тренера, якого знайшли мертвим у в’язниці.За офіційним повідомленням, причиною смерті став суїцид. У Філадельфії 49-річного Івана Правілова звинуватили у педофілії та знущанні над своїми підопічними. Він покинув Україну у 2007 році. До цього був тренером хокейної школи в Україні.

Разом з тим, одразу два видання розповіли туристам про Львів. Видання The World показало відеосюжет про колоритні львівські кнайпи.
Окрім цього, цитатою “Я не можу вижити у Львові без кави” починається матеріал видання The Star про те, як “Львів входить в золоту епоху”.